ایران مسکن

بازی ماین کرافت الهام‌بخش نسل بعدی معماران جوان

معمارهای دنیای امروز، کودکی خود را با اسباب‌بازی‌هایی چون بلوک‌های چوبی و لگو به یاد می‌آورند. اما امروزه، بازی کامپیوتری ماین کرافت، راهنمای راه معمارهای جوان شده است. در این مطلب، به بیان مقاله‌ای تحت عنوان «معماری ماین کرافت: معمارها، چه چیزی می‌توانند از یک بازی کامپیوتری یاد بگیرند» می‌پردازیم. در این مقاله،Kim A  O’Connell به بررسی تأثیر ماین کرافت روی آموزش و طراحی معماری پرداخته است؛ این بازی منجر به رشد یک تیم جهانی با نام بلاک ورکز ( BlockWorks )شده است. از سال ۲۰۰۹ که ماین کرافت پا در عرصه بازی‌ها گذاشت؛ به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کامپیوتری جهانی تبدیل شد؛ به‌گونه‌ای که مایکروسافت در سال ۲۰۱۴، این بازی و کمپانی سازنده‌اش را به مبلغ ۲/۵ میلیارد دلار خرید. امروزه، ماین کرافت موردتوجه معمارها و طراحان نیز قرار گرفته است. واقعاً یک بازی کامپیوتری می‌تواند افکار و اعمال دنیای معماری را تغییر دهد؟

 

برای کسانی که با بازی ماین کرافت آشنایی ندارند باید بگویم؛ ماین کرافت به شما اجازه می‌دهد که خانه‌ها، شهرها، انبارهای زیرزمینی و کل دنیای مجازی را با استفاده از مکعب‌های سه‌بعدی بسازید؛ مکعب‌هایی که مصالح مختلفی را نشان می‌دهند. این صفحه مکعبی، چشم‌اندازی پیکسلی ایجاد می‌کند که تداعی‌گر نمای ساده لگوهای دوران کودکی ماست. جدای از ساخت شهر دلخواه، کاربران ماین کرافت می‌توانند؛ ساختمان‌های معروفی چون تاج‌محل، کاخ سفید و برج خلیفه را نیز کپی کنند.طراحان، رویدادهای معماری ماین کرافت را درک کرده‌اند. برای مثال، بلاک ورکز ، یک تیم جهانی متشکل از معمارها، انیمیشن سازها و دیگر طراحانی است که با استفاده از ماین کرافت در زمینه گسترده‌ای از پروژه‌ها به صورت بازی، رسانه و آموزش فعالیت می‌کنند. جیمز دلانی، مدیر بلاک ورکز ، هم اکنون دانشجوی معماری دانشگاه کمبریج است.

 

بلاک ورکز در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و حالا شامل ۴۱ سازنده از ۱۰ کشور مختلف در سنین ۱۴ تا ۴۴ سال است. جیمز دلانی می‌گوید: تیم به کمک چهار نفر از ما به عنوان بازیکنان خلاق آنلاین ماین کرافت، تأسیس شد. ما می‌خواستیم؛ مقیاسی بزرگ‌تر با جزئیات بیشتر بسازیم و خیلی زود متوجه شدیم که ماین کرافت، این پتانسیل را دارد که به ابزاری جدی‌تر تبدیل شود. کارمان را با صنعت بازی و خلق نقشه بازی برای کاربران ماین کرافت شروع کردیم. به محض شروع کار، در جهت برآوردن تقاضاهای مختلف، تیم را گسترش دادیم.برای دلانی و همکارانش، ماین کرافت واقعاً یک ابزار طراحی به کمک کامپیوتر است. او معتقد است؛ در مورد افرادی که ساخت‌وساز را با این ابزار شروع می‌کنند؛ آسودگی خیال وجود دارد. دلانی، عملکرد ماین کرافت را تجسمات انسانی می‌نامد. دلانی از امکان همکاری مجازی به عنوان المانی حیاتی یاد می‌کند.

خرید ملک در جلفا

خرید ملک در عباس آباد

خرید ملک در خیابان خرمشهر

برخی از خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

 

منبع: