ایران مسکن

ویلای مدرن ایرانی در دماوند

ویلای مدرن دماوند، ویلایی است که توسط استودیو شیرازیان با مساحت 430 متر مربع که همانطور که از اسم آن ویلا پیداست، در شهرستان دماوند ، استان تهران قرار گرفته استکه این ویلا فرم خاص و منحصر به فردی به خود گرفته است . جهت آشنایی بیشتر با این ویلا با ایران مسکن همراه باشید

مشخصات کلی طراحی ویلای مدرن دماوند

  • موقعیت: دماوند، تهران، ایران
  • دفتر معماری: استودیو شیرازیان
  • معمار مسئول: محمد حسین شیرازیان
  • مساحت: 430 مترمربع
  • سال ساخت: 2015
  • سازندگان: pergo,wiedhopf
  • کارفرما: علی رضاییان
  • مشاور ساخت: بانی اسدی

ایده اصلی طراحی ویلای مدرن دماوند

ایده اصلی برای طراحی این ویلای مدرن بر مبنای موقعیت پروژه شکل گرفته . محل پروژه بر روی یک زمین شیب دار در دشتی بسیار چشم نواز قرار دارد؛ به همین دلیل نهایت استفاده از دید و منظر زیبا از این دشت سبب شکل گیری ایده اولیه طراح شد . جهت حداکثر استفاده از زمین و نیز استفاده از منظره فوق العاده ی اطراف ، معمار پروژه تصمیم گرفت تا ساختمانی سه طبقه را ببر این زمین بنا کند .

در دو سمت شرقی و غربی ویلا، زمین های اطراف در قطعات کوچکتر و متراکم تقسیم شده اند به همین دلیل مانع از دید و منظر زیبای اطراف می شوند . اما در دو سمت شمالی و جنوبی چنین مشکلی وجود ندارد و به راحتی می توان از مناظر لذت برد

به همین دلیل است که یک تراس گسترده در سمت جنوب در این ویلا طراحی شده است که به عنوان یکی از ایده های اصلی طراحی ویلای دماوند است .

چالش های طراحی ویلای مدرن دماوند

همانگونه که گفته شد موقعیت و محل ویلا در شهرستان دماوند است که آب و هوای سرد و کوهستانی آن جا مهم ترین چالش این پروژه به حساب می امد. غلبه بر شرایط سخت آب و هوایی این منطقه به رعایت نکاتی نیاز دارد مانند زدودن برف از روی سقف به جهت کاهش بار وارده و رطوبت ناشی از بارندگی، به کار گیری عایق حرارتی در دیوار های خارجی و نیز کارایی بیش تر سیستم های آبی و مکانیکی در شرایط سخت آب و هوایی است.

بدین منظور جهت رفع چالش اول ، از سقف شیبدار استفاده شد و برای جلوگیری از اتلاف گرما از طریق کف طبقات ، هیچ گونه وید یا ارتباطات آزاد عمودی ، علی رغم جنبه ی زیبایی شناسی در پروژه لحاظ نشد.

خرید ملک در جلفا

خرید ملک در عباس آباد

خرید ملک در خیابان خرمشهر

برخی از خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

منبع: