ایران مسکن

کاهش مدت زمان صدور پروانه ساختمانی در پایتخت

فرآیند زمان‌بر و طولانی‌مدت صدور مجوز ساخت‌وساز در پایتخت با انعقاد یک تفاهم‌نامه چهار جانبه میان شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های خدمات رسان، کاهش می‌‌یابد. روز گذشته معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خبری اعلام کرد شهرداری تهران در قالب امضای یک تفاهم‌نامه چهارجانبه، پروسه صدور مجوزهای مرتبط و پروانه ساختمانی در شهر تهران را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایران مسکن و به نقل از دنیای اقتصاد، مطابق با اعلام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، با امضای تفاهم‌نامه میان چهار سازمان مرتبط با حوزه ساخت‌و‌ساز و خدمات‌رسان‌، فرآیند زمان تشکیل پرونده، ساخت ملک و هزینه‌های جاری در پایتخت کاهش پیدا می‌کند. تصمیمی که روز شنبه در نشست نمایندگان سازمان نظام مهندسی استان‌، شرکت آب و فاضلاب، شرکت برق و به میزبانی شهرداری پایتخت اتخاذ شد و منجر به امضای تفاهم‌نامه مهمی در موضوع ساخت‌و‌ساز شهری شده است.

به تعبیر دیگر شهرداری تهران در تفاهمی با سازمان خدمات‌رسان بنا دارد زمان صدور مجوزهای ساختمانی را به کمترین زمان کاهش دهد. کارشناسان شهرسازی معتقدند این دستورالعمل در نهایت به کاهش هزینه‌های اجرا، کاهش روال بوروکراسی اداری و البته افزایش کیفیت ساختمان منجر خواهد شد. در عین حال از دیدگاه آنها همزمان با همکاری سازمان‌های خدمات رسان، شهرداری تهران نیز باید از طریق کاهش بوروکراسی‌های درون مجموعه‌ای همچون سازمان آتش‌نشانی نسبت به تسریع زمان صدور پروانه ساختمانی اقدام کند.

خرید ملک در جلفا

خرید ملک در عباس آباد

خرید ملک در خیابان خرمشهر

برخی از خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

 

 

منبع: