ایران مسکن

8 دلیل برای خرید خانه در سهروردی شمالی

 

خیابان سهروردی یکی از خیابان های تهران،که در منطقه ۷ شهرداری تهران قرار دارد که اکثر ساکنان تهران آن را به خوبی میشناسند. این خیابان از محدوده پل سید خندان (بزرگراه رسالت) در شمال آغاز می شود که ورودی شمال شرقی خیابان میرمطهری بوده و از سمت شریعتی وارد آن می شویم و ورودی شمالی غربی خیابان برازنده بوده و از سمت اتوبان رسالت مسیر غرب به شرق وارد آن می شویم خیابان سهروردی در انتها و سمت جنوب به خیابان بهار شیراز در باغ صبا منتهی می‌شود.

 

1- تاریخچه قوی سهروردی شمالی

زمین‌های محله جزو اراضی بزرگ عباس‌آباد به حساب می آیند که در گذشته تپه های این نواحی محلی برای چرای احشام چوپانان ده‌ونک بوده که با نام حشمچه بین آن‎ها شناخته میشده است. اوایل دهه‌ی 30 با دستور رضاخان، زمین‌های اطراف آن به چندین پادگان، سربازخانه و همچنین بانک فلاحت (کشاورزی) بخشیده شد. همزمان با ساخت کاخ‌های درباریان در نقاط مختلف تهران، میرزا عباس ایروانی این تپه‌ها را آباد کرده و به نام خود عباس‌آباد نامید. پس از آن افسران ارتش نیز شروع به ساختن خانه در اطراف پادگان‌های محله کرده و ساخت و ساز در محدوده به شدت رونق گرفت.

 

 

2 - دسترسی بسیار بالا سهروردی شمالی به سایر نقاط تهران


دسترسی های اصلی این محله اتوبان رسالت مسیر شرق به غرب، خیابان جلفا (ارسباران)، اتوبان رسالت مسیر غرب به شرق، خیابان شریعتی، خیابان سهروردی شمالی مسیر شمال به جنوب به صورت یک طرفه از پل سیدخندان تا میدان پالیزی(شهید قندی)،خیابان سهروردی شمالی به صورت دو طرفه از میدان پالیزی (شهید قندی) تا خیابان تخت طاووس (مطهری)، خیابان سهروردی جنوبی، خیابان آپادانا (خرمشهر)، خیابان عباس آباد (بهشتی)، خیابان تخت طاووس (مطهری)، خیابان بهارشیراز می‌باشد.

 

 

 

3 - حمل و نقل آسان در سهروردی شمالی

 

ایستگاه متروی سهرودی و ایستگاه متروی شهید قدوسی در این محله واقع شده است و ایستگاه متروی مصلی و ایستگاه متروی شهید بهشتی و ایستگاه متروی مفتح و ایستگاه متروی هفت تیر در نزدیکی این محله واقع شده است

 

 

ایستگاه تاکسی در زیر پل سیدخندان به تمام نقاط تهران شرق، غرب، شمال، جنوب خط تاکسی وجود دارد. در تمام طول خیابان سهروردی شمالی و سهروردی جنوبی و خیابان‌های منشعب‌شده از آن تاکسی به وفور تردد دارد.

 

 

4 - بافت شهری و اجتماعی در سهروردی شمالی


بافت شهری محله ساختاری کاملا منظم با شبکه‌ای شطرنجی داشته و مصلای بزرگ امام خمینی، قسمت بزرگی از سطح محله را پوشانده است. خیابان‌های سهروردی شمالی، خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ابن یمین، خیابان پالیزی (شهید قندی)، خیابان نوبخت (عربعلی)، خیابان آپادانا (خرمشهر)، خیابان نیلوفر (عشق یار)، خیابان مهناز (صابونچی)، خیابان عباس آباد (بهشتی)، خیابان های اندیشه اصلی و اندیشه های یک و دو و سه و خیابان تخت طاووس (مطهری) از معابر مهم محله هستند. بخش‌های شمالی محله کاربری غالبا مسکونی داشته و هرچه از شمال به سمت جنوب و به خیابان بهشتی نزدیک میشویم، تعداد کاربری‌های اداری گسترش می‌یابد همچنین فرعی های ابن یمین، پالیزی، نوبخت و آپادانا بهترین منطقه برای خانه‌های مسکونی می‌باشند اغلب ساکنان محل از قشر متوسط رو به بالا می‌باشند و عموما قشر فرهیخته، فرهنگی، اصیل و شریف در سهروردی و به ویژه در سهروردی شمالی ساکن هستند. در شمال خیابان خرمشهر، با مرکزیت خیابان عشقیار، بخش مسکونی با میدان‌های کوچک و سرسبز وجود دارد که از فضای آرامی برای سکونت برخوردار است.

 

5 - امکانات شهری و مراکز مهم رفاهی و تجاری در سهروردی شمالی

 

وجود فرهنگ سرای اندیشه در پارک اندیشه و فرهنگ سرای ارسباران در شمال پل سیدخندان، سینما آزادی در خیابان عباس آباد، بورس نمایشگاه های اتومبیل در خیابان های عباس آباد، بورس ساندویچ فروشی ها در خیابان نیلوفر و میدان پالیزی، بورس لوازم صوتی و تجهزات تزئینی اتومبیل در خیابان سورنا، باشگاه فرهنگی ورزشی پیام شامل مجموعه کامل از کلیه ورزش ها با امکانات و تجهیزات بسیار کامل، ساختمان مخابرات ایران و ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتاق بازرگانی ایران در خیابان مطهری، تعداد زیادی از بیمارستان ها و درمانگاه های بزرگ تهران، ساختمان شهرداری منطقه هفت در خیابان پالیزی، بورس تزئینات داخلی ساختمان در سهروردی شمالی بین پل سیدخندان تا میدان پالیزی، بورس کابینت در خیابان سهروردی شمالی حوالی تقاطع عباس آباد، فروشگاه های بزرگ قفل و لولا و یراق الات در و کابینت در سهروردی شمالی حوالی عباس آباد و ساختمان های مرکزی بسیاری از شرکت های بزرگ ایران در منطقه سهروردی شمالی سبب شده که این منطقه یکی از مناطق استراتژیک و بسیار قابل توجه در پایتخت باشد.

 


 

7 - گذراندن اوقات فراغت در سهروردی شمالی


پارک بوستان مادران و چند پارک کوچک و بزرگ دیگر در منطقه سهروردی شمالی و بزرگترین آن ها پارک اندیشه با فضای سبز زیبا و همجواری با فرهنگسرا و کتابخانه اندیشه، مکان مناسبی را برای تفریح و گذران فراغت فراهم کرده است. همچنین در جنوب میدان پالیزی، آبمیوه فروشی‌ها و اغذیه فروشی‌های متنوعی وجود دارد که در جوار پاساژ اندیشه، فضای مناسبی را برای تجمع و گذران فراغت با خانواده و دوستان فراهم کرده است. فضای این میدان همه‌روزه میزبان جمعیت زیادی بوده و به عنوان پاتوقی فعال در تمام ساعات شبانه‌روز فعالیت می‌کند.

 

 

8- سرمایه گذاری پر بازده در سهروردی شمالی

 

خرید خانه در سهروردی شمالی همواره یکی از کم ریسک ترین مناطق برای سرمایه گذاری ملکی می باشد این منطقه از پیش از انقلاب جزو مناطق ارزنده و با اهمیت تهران بوده و تا امروز همواره جزو مناطق پر طرفدار می باشد. یعنی عرضه ملک در بازار فروش در این منطقه همیشه با سیلی از خریداران رو به رو است و دسترسی بسیار ویژه و مناسب منطقه سهروردی شمالی سبب شده علاوه بر پارامتر های تاثیر گذاری همچون تورم در بازار مسکن و مصالح ساختمانی و قیمت زمین، دسترسی مناسب منطقه به همه اتوبان ها و چهار جهت تهران نیز موجب رشد فضاینده قیمت ملک در این منطقه شود

8 خرید خانه در سهروردی شمالی

 

برای خرید خانه در سهروردی شمالی کلیک کنید.

خرید ملک در جلفا

خرید ملک در عباس آباد

خرید ملک در خیابان خرمشهر

برخی از خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

 

منبع: