ایران مسکن

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

حضور دائمی پشه ها در دور و بر ما آن هم در فصل تابستان بسیار خسته کننده و کلافه کننده است.. به همین علت به طور معمول با نزدیک شدن به این فصل همه افراد تلاش می کنند راهکارهایی برای از بین بردن و مقابله با پشه های مزاحم پیدا کنند. Iran-Maskan.com هم در این نوشته تصمیم دارد که 10 راهکار با فایده را برای از بین بردن پشه در منزل ، خلاص شدن از شر این مزاحمان را به شما معرفی کند

 

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

 

دور کردن پشه ها از محیط خانه 

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

 

استفاده از مواد شیمیایی دافع پشه

  • یکی از روش هایی که به دفع پشه ها کمک شایانی می کند استفاده از مواد دور کننده پشه و حشرات بر روی پوست است. شما می توانید این مواد را که اغلب به شکل لوسیون یا کرم بدن هستند بر روی پوست خود بزنید. و بعد به سراغ ضد آفتاب بروید.
  • معمولا کرم ها و لوسیون های این چنینی که تولید می شوند چیزی در حدود 30 تا 50 درصد موادی دارند که می تواند در دفع پشه موثر باشد. استفاده از این کرم و لوسیون ها برای بزرگسالان و البته کودکان بیشتر از دو ماه توصیه می شود
  • به طور معمول کرم ها و لوسیون های این چنینی که تولید می شوند چیزی در حدود 30 تا 50 درصد حاوی موادی هستند که باعث دفع پشه می شوند . استفاده از این کرم ها و لوسیو ها برای بیشتر افراد جامعه به جز کودکان زیر دو ماه توصیه می شوند.
  • این کرم ها معمولا دارای بیش از 15 درصد پیرکاردین هستند که ماده ای بی بو است که حس خوبی را به شما منتقل می کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که این ماده می تواند به دفع زیاد پشه ها کمک کند

 

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

 

پوشیدن لباس های پوشیده

  • معمولا یکی از راه هایی که برای از بین بردن پشه در منزل توصیه می شود پوشیدن البسه  هایی است که به نسبت پوشیده تر هستند. بهتر است از پوشیدن پیراهن خودداری کنید و بلیز آستین بلند و شلوار بلند را جایگزین آن نمایید. شما می توانید با ریختن مواد دافع پشه به لباستان از دفع کردن پشه خاطر جمع شوید. باید این را اضافه کنیم که از برخورد مسنقیم این اسپری ها با بدنتان خودداری کنید. 
  • در هوای گرم معمولا پیشنهاد می شود که لباس های روشن بپوشید. باید این را اضافه کرد که پشه ها جذب بدن هایی می شوند که دمای بالاتری دارند بنابراین خنک نگه داشتن بدن هم یکی از راه های جلوگیری از پشه خوردگی به حساب می آید.
  • سعی کنید از عرق کردن و نشستن عرق بر روی پوستتان جلوگیری کنید چرا که پشه ها به شدت جذب عرق روی بدن می شوند. شما می توانید با حمام کردن مرتب و در فاصله زمانی های کم و استفاده از عطر از این مسئله جلوگیری کنید.

 

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

 

استفاده از پشه بند

  • یکی از قدیمی ترین و در عین حال کارآمدترین کارها برای مقابله و از بین بردن پشه در منزل در طول شب استفاده از پشه بند است. شما می توانید با نصب پشه بند در بالا و اطراف تخت خوابتان امنیت خود را در طول شب و در هنگام خواب فراهم کنید. این مسئله در زمانی که در مجاورت پنجره و یا در ورودی قرار دارد می تواند موثرتر هم باشد. فقط باید مراقب باشید که این پشه بندها سوراخ و یا پاره نشوند

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط خانه)

استفاده از توری در خانه

  • شما می توانید با استفاده از یک توری سالم در پنجره ها، در و یا هر فضای باز دیگری که می تواند باعث رفت و آمد پشه شود به دفع پشه ها به داخل خانه تان کمک کنید. این روش قطعا می توانند نتیجه خیلی خوبی برای شما به دنبال داشته باشد.

برخی از خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

منبع: