ایران مسکن

از بین بردن پشه در خانه به راحتی (محیط حیاط)


 

استفاده از محصولات گیاهی

  • شما می توانید از محصولات گیاهی برای دفع و دوری پشه از حیاط استفاده کنید. به عنوان مثال پشه ها اصلا علاقه ندارند که به روغن نارگیل حتی نزدیک شوند. علاوه بر آن شما راه کار دیگه ای هم دارید با سوزاندن شمع سیترونلا در داخل گلدانتان پشه ها را به کمک دود آن دور کنید. 
  • یک گیاه سترونلا را در گلدان خود بکارید و بعد از آن شاخه ای را جدا کنید و بر روی پوست خود و اطراف حیاط بمالید تا بوی آن باعث دوری پشه ها شود. بخور سیترونلا هم می تواند باعث دوری پشه از محیط شود. فقط توصیه می شود که در زمان بخور آن، از این فضا دور شوید چرا استنشاق آن می تواند برای انسان مضر و نا سالم باشد.

 سوزاندن مواد

شما می توانید با سوزاندن برخی از مواد و روغن ها هم باعث از بین بردن پشه در منزل از محیط شوید. برای مثال می توانیدبا سوزاندن اسانس لیمو و اکالیپتوس، اسطوخودوس، گلابی و .. و یا حتی مخلوط از چند نوع اسانس و پخش شدن بوی آن های در محیط سبب دور شدن پشه ها شوید . این کار می تواند تا حداقل شعاع 2 تا 3 متر اطراف این اسانس ها را بدون هر گونه پشه سازد.

 

استفاده از مایع ظرفشویی و آب

یکی از راه های دیگر که برای دفع پشه می توانید انجام دهید استفاده از ترکیب صابون و آب است. شما می توانید مثل این تصویر مخلوط آب و صابون را در ظرفی بریز و آن را در محیط خود قرار دهید. با این کار پشه ها به این مایع و محلول جذب می شوند و در حباب های آن گرفتار می شوند.

 

 

استفاده از نورپردازی های دافع پشه

شما می توانید با نصب چراغ های LED در اطراف درب، پنجره و حیاط خود به دور شدن پشه ها کمک کنید. باید گفت که پشه ها هیچوقت اطراف چراغ های LED زردرنگ جمع نمی شوند!

 

 

 پوشاندن فضای باز!

می توانید با پوشاندن فضای باز اطراف خانه خود از ورود پشه ها جلوگیری کنید. همانطور که در این تصویر هم می بینید با پوشاندن فضاهایی مثل اطراف تراس ها مانع از ورود پشه ها شوید. اگر این لایه های پوششی، ضد آب هم باشند می توانند به عنوان لایه های مفیدی در زمان برف و باران هم به شمار روند که با این کار می توانید با یک تیر چند نشان بزنید!

 

کاشتن سیر در حیاط

مطالعات انجام شده نشان می دهند که پشه ها از سیر خوششان نمی آید. شما می توانید با کاشتن سیر در حیاطتان هم این سبزیجات خوشمزه را برای خودتان تهیه کنید و هم باعث از بین بردن پشه در منزل و فضای حیاط، تراس و یا هرجای دیگری شوید. پاشیدن پودر سیر در حیاط هم می تواند تاثیر مشابهی داشته باشد. فقط سعی کنید که از خوردن این سیر چه به عنوان سبزی و چه به عنوان پودر، توسط حیوانات خانگی تان جلوگیری نمایید!

 

جهت مطالعه متن از بین بردن پشه در خانه (محیط خانه) کلیک کنید

 

منبع: