ایران مسکن

دلایل خرید آپارتمان در جلفا چیست ؟

جلفا از خیابان های خوب تهران برای سکونت می باشد. این خیابان از میدان کتابی در جنوب خیابان میرداماد آغاز شده و تا اتوبان رسالت شمال پل سید خندان ادامه دارد. خیابان های فرعی جلفا اکثرا با نام پرندگان نام گذاری شده اند و از خیابان سیمرغ به پایین نام این خیابان چند سالی است به خیابان ارسباران تغییر یافته است. دسترسی خوب جلفا به دلیل نزدیکی به خیابان میرداماد، اتوبان همت، اتوبان رسالت، اتوبان حقانی و خیابان شریعتی سبب شده است که یکی از خوش مسیر ترین خیابان های تهران باشد.

محله جلفا تا پیش از ساخته شدن اتوبانهای سطح منطقه محله ای با بافت همگون بود و افرادی در آن زندگی می کردند که اصالتا در همین محله متولد و بزرگ شده بودند اما در حال حاضر با توجه به گسترش اتوبانها و .... تعداد مهاجران ساکن در محله افزایش چشمگیری داشته است و بافت محله را تحت تاثیر خود قرار داده است

 

1- فرهنگسرای ارسباران

وجود فرهنگسرای ارسباران به عنوان یک مکان فرهنگی ایده آل را برگزاری همایش ها، تیاتر ها، نمایش فیلم، جلسات شعر و موسیقی، دوره های آموزشی فرهنگی – هنری گوناگون باعث شده که فرهنگسرای ارسباران قلب تپنده ی خیابان جلفا باشد.

این فرهنگسرا در آبان ۱۳۷۴ توسط شهرداری تهران تأسیس شد. کانون های هنری تجسمی، صنایع دستی، موسیقی، نمایش، معماری، فیلم و عکس در کنار واحدهای آموزشی، روابط عمومی، مذهبی و ورزش فعالیت می‌کنند.

 

یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگسرا، کتابخانه آن با مساحت ۳۰۰ متر مربع است که دارای دو سالن مجزا برای خانم‌ها و آقایان است. کتابخانه فرهنگسرای هنر حاوی ۱۲۳۰۰ جلد کتاب فارسی و ۷۲۹ نسخه کتاب انگلیسی است و روزانه ۲۱ روزنامه در آن موجود است و ۱۰ مجله فارسی و یک مجله ژاپنی به‌طور ماهانه در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد.

 

 

از دیگر بخش‌های فرهنگسرا، سالن نمایش با ظرفیت ۳۰۱ صندلی در طبقه پایین و ۲۹ صندلی جهت میهمانان است. نگارخانه هنر نیز در بازارچه پنجشنبه و جمعه خود، صنایع دستی مختلف عرضه می‌کند. نگارخانه عکس فرهنگسرا با برپایی نمایشگاه‌های مختلف در این مرکز فعال است.

فرهنگسرای هنر با برپایی کلاس‌های آموزشی هنرهای سنتی ایران رشته‌های نگارگری، طراحی قالی، تذهیب، خوش‌نویسی ،(در سطوح مختلف) نقاشی قهوه‌خانه‌ای و رشته‌های قصه‌نویسی، ویراستاری، طراحی و نقاشی و هم‌چنین در حوزه ملی، فرامنطقه‌ای، منطقه‌ای، محله‌ای،از طریق کانون‌های نمایش، موسیقی، ادبی همراه با واحدهای روابط عمومی، آموزشی، امور اجتماعی مشارکت دارد.

این فرهنگسرا در بزرگراه رسالت، نزدیکی پل سیدخندان، خیابان ارسباران واقع شده‌است که دلیلی است بر خرید آپارتمان در جلفا 

 

2 -  بهشت مادران

 

بوستان بهشت مادران به عنوان اولین بوستان ویژه بانوان در سطح شهر تهران است. هدف از ایجاد این بوستان ، برطرف نمودن نیازهای حقیقی زنان (منطبق بر ارزش های دینی، اسلامی و فرهنگ بومی و ملی همراه با امنیت روانی، اجتماعی و فیزیکی آنان) و ایجاد فرصت های تفریحی، ورزشی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و تامین سلامت جسمانی و روانی، پر نمودن اوقات فراغت بانوان و هم چنین ارتقاء و بهینه سازی کیفیت زندگی فردی و خانوادگی (از طریق شرکت در فضاهای جمعی و گروهی) می باشد . که بانوان با خرید آپارتمان در جلفا می تواند با توجه به نزدیک بودن به این فضا و امکانات از آن استفاده کنند

عملیات احداث پروژه بوستان بهشت مادران واقع در ضلع شمال شرقی تقاطع بزرگراه های رسالت و شهید حقانی از اواخر اردیبهشت سال 1384 شروع گردید، عناصر اجرا شده شامل ایجاد و احداث ساختمان برای استقرار مجسمه مادر - محوطه سازی- احداث آبشار - آبنمای روی صفحه و سنگفرش صفحه - انجام دیوارهای 45 سانتیمتر اطراف فضای سبز موجود و ساخت دو دستگاه آلاچیق می باشد.

بافت مسکونی یک دست و خانه ها و خوش ساخت، آپارتمان های شیک با متریال خوب و وجود سازندگان نامدار در منطقه جلفا باعث شده است که خیابان جلفا باعث شده است که خیابان جلفا دارای خانه های بسیار مناسب برای سکونت باشد و با توجه به همه امکاناتش قیمت ها بسیار مناسب و عقلانی هستند. پارک بهشت مادران که مخصوص بازی های بانوان با امکانات آزادی و حذف حریم برای آن هاست یکی از جاذبه های خیابان جلفاست که یکی از دلایل خرید آپارتمان در جلفا هم می باشد.

 

 

3 - فروشگاه ها و رستوران ها

یکی از دلایل خرید آپارتمان در جلفا فروشگاه ها و رستوران های مختلف موجب ایجاد امکانات رفاهی خرید همه نیاز های غذایی و پوشاک و سایر نیاز های مردم این منطقه شده است به طوری که برای تامین مایحتاج خود نیازی به خروج از خیابان جلفا ندارند کوچه های منظم و خیابان بندی اصولی و دسترسی اکثر کوچه ها به یکدیگر سبب شده است که مشکل ترافیک برای ساکنان خیابان جلفا با رفت و آمد در خیابان های فرعی به کل حل می شود خیابان های فرعی سمت شرق خیابان جلفا از بالا به پایین عبارت اند از : سهره، قناری شرقی، کاویان شرقی، فرخ سرشت، تیهو، سیمرغ شرقی، طاووس، طوطی، بلبل، پرستو، ستاری و خیابان جلفا از بالا به پایین عبارت اند از : پاکروان، درنا، گنجشک، قناری غربی، سراج غربی، بن بست قو، کاویان غربی، فاخته، سیمرغ غربی، ترنگ، دانش، عقاب، عطار، شفاپی، که لبته در هر دو طرف خیابان اهی فرعی به موازات خیابان جلفا و عمود بر خیابان های ذکر شده وجود دارد. دانشگاه خاوجه نصیر در خیابان کاویان شرقی در خیابان جلفا می باشد. بازار روز خیابان جلفا در جنوب میدان کتابی ( میدان احمدی روشن ) واقع است. ورزشگاه شهید کشور درشمالی ترین نقطه خیابان جلفا واقع است که شامل کامل ترین سانس های ورزشی، زمین فوتبال چمن و استخر بزرگ با همه امکانات می باشد

 

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

 

 

منبع: