ایران مسکن

تاکتیکهای بازاریابی (PPC) برای مشاوران املاک

مقدمه PPC چیست ؟

مقدمه این مقاله از سایت مبنا گرفته شده و مابقی توسط اینجانب نوشته شده است و امیدوارم مفید باشد.

                                                                                                                                                              با سپاس

                                                                                                                                                           جسیم قادری

PPC مخفف عبارت " Pay Per Click " یک نوع پشتیبانی از تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی است که بر روی طیف گسترده ای از وب سایت ها، از جمله موتورهای جستجو، که در آن تبلیغ کننده گان فقط در صورت کلیک کاربر بر روی آگهی، هزینه پرداخت می کند. از این رو به آن، 'پرداخت به ازای هر کلیک' می گویند.

در تعریفی مختصر PPC یک راه حل مقرون به صرفه برای جلب توجه مخاطبان هدف به سایت شما است در حالی که سایر استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای دریافت رتبه طبیعی به تدریج به سایت شما کمک می کند.

به عبارتی، تبلیغات PPC مانند یک مزایده و حراج بی صدا کار می کنند. تبلیغ کنندگان پیشنهادات را بر روی کلمات کلیدی یا عباراتی که فکر می کنند مخاطبان در قسمت جستجو برای پیدا کردن یک محصول خاص آنها را تایپ می کنند، قرار می دهند. هنگامی که کاربر در یک متن جستجو کلمات کلیدی تبلیغ و یا کلمات مرتبط با آن را تایپ می کند و یا از سایتی بازدید می کند که محتوای آن با کلمات کلیدی تبلیغ در ارتباط است ممکن است تبلیغات PPC ظاهر شوند. در موتورهای جستجو، یک تبلیغ PPC به طور کلی بالا و یا در سمت راست نتایج جستجو قرار دارد که به راحتی قابل مشاهده است. در انواع دیگر وب سایت ها، تبلیغات PPC ممکن است در محلی که طراح سایت تعیین کرده است که بیشتر به نفع سایت و تبلیغ کننده خواهد بود قرار بگیرد.

برای فرق قائل شدن بین تبلیغات PPC با نتایج جستجوی طبیعی نمایش داده شده در صفحه، موتورهای جستجو اغلب تبلیغات PPC را تحت عنوان "تبلیغات حمایتی" یا "لینک حمایت شده" قرار می دهند. به طور کلی، تبلیغات PPC برای کاربران وب و تبلیغ کنندگان به طور یکسان مفید می باشد.

 

1. کلید واژه (Keyword)

کلماتی را که کاربران برای پیدا کردن نتایج مطلوب در موتورهای جستجوگر سرچ  می کنند را کلید واژه گویند. در تبلیغات کلیکی قیمت کلماتی که بیشتر جستجو میشوند با سایر کلمات یکسان نیست و رنج قیمتی این کلمات که رقابت در آن ها زیاد است مسلما گرانتر هستند. قیمت گذاری بر روی keyword Bidding باید درست تعیین شود چرا که اگر قرار باشد بهای زیادی بابت کلید واژه ها انتخاب شده متقبل شویم به طور قطع بودجه تبلیغات سریعتر به اتمام می رسد.

 

2.نمایش (Impression)

تعداد شمارش نمایش کلید واژه که به ازای جستجو کلید واژه ها محاسبه و دیده می شوند .

 

3.کلیک (Click)

به اقدامی که کاربر برای مشاهده سایت مقصد پس از دیدن تبلیغ اتجام میدهد را کلیک می گویند. اصطلاح CPC) Cost Per Click) را برای تبلیغاتی که مبلغ پرداختی به ازای هر کلیک محاسبه می شود بکار می برند.

 

4.نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش (CTR)

Click Through Rate  نرخ هر کلیک را بر اساس تعداد نمایش تبلیغ محاسبه نشان می دهد. فرمول محاسبه آن به صورت زیر است:

تعداد کلیک ÷ تعداد نمایش تبلیغ = CTR  

 

5.صفحه فرود (Landing Page)

صفحه ای که حاوی درخواست ویا تقاضا فعلی برای انجام گرفتن است به نمایش می گذارد را صفحه فرود می گویند. در واقع صفحه فرود اولین صفحه ایست که کاربر پس از کلیک مشاهده خواهد کرد. در اینگونه از تبلیغات به متنی که در صفحه فرود قرار می گیرد باید توجه زیادی شود. به عنوان مثال متن تبلیغی در خصوص محصول خاصی است ولی درصفحه فرود کوچکترین اشاره ای به آن محصول نشده است.  

در تبلیغات کلیکی لزومی وجود ندارد که صفحه اصلی را به عنوان صفحه فرود تعیین کنیم.

 

متن اصلی مقاله

تاکتیکهای بازاریابی PPC برای مشاوران املاک

 

راههای امتحان شده و درستی برای موفقیت در بازاریابی PPC املاک وجود دارند. تنها دلیلی که ممکن است باعث شود درباره متخصصین املاکی که برای تبلیغات  PPC پول صرف می کنند، نظر منفی داشته باشید، این است که تقریبا هیچ وقت نمی دانند چه کاری باید انجام دهند.

پس با هم مرور می کنیم که چطور باید بازاریابی  PPC  املاک را مقرون به صرفه و صحیح انجام داد.

1. بهینه سازی موتور جستجوی مشاور املاک در برابر بازاریابی موتور جستجو: بازاریابی موتور جستجو   و " PPC " چیست؟

درحالیکه بهینه سازی موتور جستجو همیشه باید هدف تولید محتوای وبسایتهای مشاورین املاک باشد، در ذهن داشته باشید که تنها 10 وبسایت مشاورین املاک می توانند با هر کلیدواژه در صفحه اول جستجوی رایگان گوگل ظاهر شوند. باقی 90% متخصصین مشاور املاک باید بازاریابی  PPC را در نظر داشته باشند که در زیر مجموعه بازاریابی موتور جستجو قرار می گیرند.

 

2. موارد ضروری که باید قبل از راه اندازی حساب Google Adwords باید انجام دهید.

در حالی که اکثر کمپین های ناموفق  PPCاملاک، توسط کارشناسان املاکی که در مورد نحوه عملکرد سیستم و چگونگی راه اندازی تبلیغات مطالعه کرده اند، اداره می شد، اما آنها هیچگونه اقدامات آماده سازی برای اطمینان از اینکه وب سایت هایشان آماده استفاده مطلوب از بازدیدکنندگانی است که پول پرداخت کرده اند، انجام ندادند. همچنین باید سعی کنید درک بهتری از آگهی های تبلیغاتی Google Adwords که می توانند شما را با یک هزینه کمتر برای هر کلیک، به جایگاه بالاتری در صدر نتایج پولی ببرد، داشته باشید.

 

3. محتوای وب سایت املاک برای جلب مشتری بالقوه


به محض اینکه در مقایسه با آمار وبسایتها می آموزید که "پرش مشتری" چیست، متوجه خواهید شد که از دست دادن آنها را دوست ندارید. این اتفاق زمانی می افتد که بازاریابی  PPC شما،  بازدید کننده ای را به سایت شما می فرستد و آنها بدون کلیک کردن روی وبسایت شما، آن را ترک و  به صفحات دیگر می روند. این امر می تواند نشاندهنده آن باشد که آنها بعد از انجام آن کلیک هزینه بر، متوجه آنچه که در قالب مناسب بازدید کننده انتظار داشتند، نشده اند.


4. جلب مشتری بالقوه از بازاریابی PPC املاک


هنگامی که با بازاریابی  PPCاملاک، برای هر یک کلیک برای سایتتان پول پرداخت کردید، هنوز تنها یک بازدیدکننده ناشناس، یک "مشتری مشکوک به خرید" دارید. هدف، وادار کردن آنها به گذاشتن اطلاعات تماس آنها از طریق یک Call-to-Action (ترغیب به عمل) موثر می باشد. این موضوع آنها را از مشتری مشکوک به خرید به مشتری بالقوه تبدیل می کند و به شما این امکان را می دهد که گام بعدی را برای حفظ آنها تحت تاثیر خود بردارید، تا زمانی که آنها آماده عمل شوند.
 

5.فرم های املاک و ایمیل های ارسالی برای موفقیت جلب مشتری بالقوه PPC


هنگامی که اطلاعات تماس مشتری بالقوه خود را دارید، چیزی که مهم است این است که در ذهن آنها در بازار املاک باقی بمانید. اگر این کار را نکنید، آنها در چندین وبسایت املاک سرگردان خواهند شد و نهایتا شاهد خرید یا فروش  آنها از طریق یک مشاور املاکی رقیب خواهید بود. یاد بگیرید چطور از فرمها و ایمیلهای ارسالی جهت پیگیری های  PPCاملاک استفاده کنید.