ایران مسکن

8 راهکار برای چیدمان منازل کوچک

در این نوشته قصد داریم شما را با ترفندهای آرایش خانه های کوچک و رازهای بزرگنمایی آن آشنا کنیم.
مدت هاست که در شهرهای بزرگ به خصوص کلان شهرهایی مانند تهران خبری از منازل دلباز و حیاط دار نیست و خانه های بزرگ جای خود را به آپارتمان های کوچک و نقلی داده اند که دکوراسیون و چیدمان بخصوص خود را می خواهد؛ به همین منظور در مطلب امروز می خواهیم شما را با ترفندهای دکوراسیون آپارتمان های کوچک آشنا نماییم.

 

نور را جدی بگیرید

چیدمان منازل کوچک

نورپردازی یکی از عناصر اصلی بزرگنمایی فضاهای کوچک است، چراکه فضاهای تاریک و بی نور محدودتر از فضاهای پر نور دیده می شود. اگر بخت استفاده از نور طبیعی را ندارید حتما از نورهای مختلف غیرطبیعی برای فضای موردنظرتان استفاده کنید.

 

مبلمان راحتی استفاده کنید

چیدمان منازل کوچک

وقتی به هر دلیلی در آپارتمان کوچک سکونت می کنید، پس باید از خیر مبلمان استیل و کلاسیک بگذرید، چرا که علاوه بر نداشتن کارایی فضای شما را کوچک تر هم نمایان میکند.مبلمان ایده آل برای چیدمان منازل کوچک، نوع راحتی، نیم ست، تاشو و ال شکل است که علاوه بر کارایی مناسب اندازه فضای شما کم نمی کند.

 

فرش های کوچک بکار ببرید

چیدمان منازل کوچک

انتخاب فرش های بزرگ برای فضاهای کوچک هرگز پیشنهاد نمی شود. با توجه به اینکه امروزه بیشتر منازل دارای کفپوش های مدرن است پس به سادگی می توانید از فرش های کوچک تر برای سطوح داخلی تان استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند. اگر کف فضای شما موزاییک است حتما از موکت های بدون طرح، با بافت عمودی شکل و رنگ خنثی برای پوشاندن فضا بهره ببرید.

 

پیگیر پرده های بلند باشید

چیدمان منازل کوچک

برای دکوراسیون منازل کوچک با سقف های کوتاه بهترین انتخاب استفاده از پرده های بلند است. پرده های بلند با رنگ های خنثی با ایجاد خطای بصری سقف شما را طویل تر از قبل نشان میدهد و نتیجتاً منزل شما بزرگ تر دیده می شود. برای این منظور پرده را از سقف نصب کنید به طوری که تا روی زمین ادامه یابد.

 

از سطوح عمودی فضا بهره مند شوید

چیدمان منازل کوچک

وقتی آپارتمانی با متراژ کم دارید پس شما باید از کل قسمت های های موجود در فضا خصوصا فضاهای عمودی کمال بهره را ببرید. بدین منظور می توانید از شلف ها و طبقات عمودی روی دیوار کمک بگیرید و به متریال فضای خود هارمونی ببخشید.

 

تاثیر آینه ها را از یاد نبرید

چیدمان منازل کوچک

کاربرد آینه یکی از متداول ترین ترفندهای بزرگنمایی فضا است. آینه ها را می توانید در معرض منابع نوری قرار دهید و به آسانی فضای داخلی تان را دو برابر کنید. حتما دقت کنید که آینه ی مورد نظر شما سایز درستی داشته باشد استفاده از آینه های کوچک نه تنها کمکی به بزرگی فضا نمی کند بلکه فقط در فضای شما شلوغی کاذب بوجود می آورد.

 

نظم و ترتیب بسیار مهم است

چیدمان منازل کوچک

دکوراسیون شلوغ بصری دشمن فضاهای کوچک است. برای ممانعت از اغتشاش بصری در دکوراسیون هرگز لوازم اضافی را وارد فضای خود نکنید و نسبت به پرجزییات نبودن فضا حساس باشید.

 

رنگ های خنثی بکار ببرید

چیدمان منازل کوچک

در دکوراسیون آپارتمان های کوچک حتما از هارمونی رنگ های ساده استفاده کنید، دقت کنید که حتما ترکیب رنگهای اسباب و وسایل تان ساده و تقریبا رنگ های خنثی باشد، پارچه هایی با بافت و رنگ های پر نقش و نگار را کنار بگذارید و حدالامکان از یک طرح رنگ ساده برای لوازم داخلی تان استفاده کنید.

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

منبع: