ایران مسکن

راهنماى پنج مرحله ای بازاریابی املاک تجاری براى فروش يا اجاره

يك فايل جديد آمده، حالا چه می شود؟ این یک پرسش قدیمی است که همه مشاوران املاك با آن مواجه می ­شوند. چطور می ­توانید ملکی را برای مشتریان مناسب بازاریابی کنید تا بتوانید سریعا آن را برای مشتریتان اجاره دهید یا بفروشید؟ 

 

راهنماى پنج مرحله ای بازاریابی املاک تجاری
در اینجا پنج ایده ارايه شده است که ممکن است به شما در این زمینه کمک کند: 
 1- بنرها:  در  حقیقت نصب  بنر آژانس املاکتان در مقابل ملک، توجه مردم در حال رانندگی را به خود جلب می­کند. دقت کنید بنر خود را طوری نصب کنید که بیشتر در معرض دید رانندگان قرار گیرد. نصب و دید بنر در جایی که بیشترین تعداد ماشین آن را ببیند، ایده ­آل است. گاهی اوقات شما به دو بنر نیاز دارید، بسته به سطح ملک و در دید بودن آن.

 2- بازاریابی: با توجه به این راهنمایی ­های حرفه ای، املاک خود را برجسته کنید: از رنگ ­های مناسب در تبلیغاتتان استفاده کنید تا باعث جلب توجه شود. ملک را از  زوایای مختلف از جمله داخل نمایش دهید! در صورت  امکان، یک طرح از نقشه آن فراهم کنید. اینکار باعث می­ شود خریداران بالقوه، قابلیت ­های ملک را در استفاده از فضای آن ببینند.
 3- همسایگان را مطلع کنید:  گاهی اوقات خریدار احتمالی یک ملک، در یک قدمی آن ملک مورد نظر قرار دارد. وقتی که مشخصات یک ساختمان را فهرست می­کنيد، شخصا به همسایگان آن تراکت تبلیغاتی بدهيد.  این کار به برقراری روابط جدید،  ایجاد آگاهی از کسب و کار آژانس املاکتان، و البته بازاریابی ملکتان کمک می ­کند. 
 4- بازاریابی جغرافیایی: علاوه­ بر مطلع کردن همسایگان، تبلیغات بازاریابی خود را  برای افرادی که به نظر مشتاق می ­آیند،  بفرستید. در یک معامله تجاری معمول،  ارسال یک قطعه کارت پستال یا بروشور بازاریابی به اشخاص زیر باعث ایجاد آگاهی و رونق کسب و کار می­ شود: املاکی که در شعاع یک كيلومترى ملک شما قرار دارند، املاک مشابه (به عنوان مثال: بازاریابی صنعتی از مشتریان صنعتی، بازاریابی خرده فروشی از خرده فروشان، و غیره). برای بعضی از مشاوران مهم است که بروشورهای بازاریابی را به 100 مشتری برترشان (یا مشتریهای آینده شان) ارسال کنند. 
 5- تلفن را بردارید اکنون که بازاریابی تان را برنامه ریزی کرده­ اید، وقت آن است که گوشی را بردارید. با پیگیری از افرادی که بروشورهای تبلیغاتی شما را دریافت کرده ­اند،  شروع کنید و بپرسید که آیا سوالی دارند یا خیر، و یا اینکه کسی را می­ شناسند که تمایل به ملک مورد نظر داشته باشد. در نهایت، با مشتریان آینده تماس بگیرید. اکنون دلیلی برای برقراری تماس دارید - فايل جدید تان! 
در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما  مناسب­تر است. 

3 منبع برتر برای لیست های بازاریابی جغرافیایی 
1 - فروشندگان ليست خريدار ملك 
آنها را از فروشندگان لیست بخرید. فقط كافيست ليست شركت­هاى فايلينگ را در گوگل جستجو كنيد.  
2 - كسبه حاضر در همان منطقه 
تشخیص دهید که آیا در همان منطقه كسى از مغازه داران هست كه نياز به اجاره يا خريد ملك تجارى مورد نظر شما داشته باشد؟ 
3 - خودتان وارد عمل شوید 
فهرست­ های خود را با گرفتن اطلاعات، از اطلاعات منطقه ای ارزیابی کنید. این کار زمان زیادی می برد اما دقیق ترین فهرست است. 

                                                                                                                                              نويسنده: جسيم قادرى

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی