ایران مسکن

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

در این مطلب 7 طراح به نام این موضوع را از یک جنبه دیگر، یعنی سبک دکوراسیونی خانه برای ما توضیح می دهند. این که در سال 2019، علاوه بر مبلمان و رنگ سال، باید منتظر تجربه کردن کدام طراحی های جدید برای خانه هایمان باشیم. نشیمن ها رسمی یا راحت، اکسسوری های ساده یا لوکس و بسیاری موارد دیگر که در ادامه خواهیم خواند.

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

1. طراحی ترکیبی اتاق ها

هالی بیکر، یکی از طراحان شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار داشته که در سال 2019 شاهد ترکیب  در خانه ها هستیم. به طور مثال می توانیم نشیمن هایی داشته باشیم که فضای دورهمی و زندگی روزمره را در کنار یکدیگر داشته باشند. شاید تاکنون عادت داشتیم که فضاها از یکدیگر تفکیک شده باشند اما درسال 2019 می توانیم خلاقیت های بیش تری به خصوص در زمینه استفاده از انواع هنرها ببینیم.

 

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

2. حضور فعال وسایل قدیمی و کهنه

آندرا هارالدسن، کی دیگر از طراحان ، بازگشت الگوها، نقش ها و وسایل وینتیج و قدیمی را برای سال 2019 نوید می دهد. این طراح پیشنهاد می کند اگر چنین وسایل و اکسسوری هایی در منزل دارید، برای سال آینده نگه داشته و حتما به ایده های مختلف استفاده از آن ها فکر کنید. پارچه های بسیار قدیمی نیز در همین دسته جای می گیرند.

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

3. نشیمن های راحت

ونسا فرانسیس در این باره می گوید : "مسلما نشیمن ها راحت تر و خودمانی تر طراحی می شوند." تصویر بالا نمونه خوبی از این ایده را به ما نشان می دهد. مبلمان با تکیه گاه های کوتاه تر، پاف های راحت تر و حضور سبزی و گیاهان آن چیزی هستند که می توانیم منتظر دیدنش باشیم. شاید بتوان پیش بینی این را نیز داشت که فضاهای پذیرایی نیز با همین نشیمن ها ترکیب و ادغام شده و آن ها نیز خودمانی تر بشوند.

 

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

4. نقش پر رنگ نورپردازی

هارولدسن، طراح چهارم، به این موضوع عقیده دارد که نورپردازی در سال 2019 نقش بزرگی ایفا خواهد کرد، این که می توانید رنگ اتاق را تغییر دهید و یا حتی حس و حال های متفاوت متناسب با خلق و خوی شما در طول روز داشته باشید. در واقع "روشنایی برای افزودن رنگ و بافت به دیوارها استفاده می شود."

 

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

 

5. توجه به نیازهای ساکنان خانه

جوردی فغان و آلن فیرستون، بر این باورند که اتاق نشیمن در سال 2019 فضایی است که واقعا منجر به یک زندگی شخصی می شود. آن ها می گویند: "مشتریان ما به دنبال فضاهای ساده اما در عین حال خلاقانه هستند تا بتوانند به بیش تر نیازهایشان پاسخ دهند." به طور مثال حضور میزها و کمدها، وسایل بازی بچه ها، کتاب ها و ... همگی به نوعی در فضا چیدمان شده و قرار می گیرند که در کنار زیبایی کاربردی نیز باشند.

 

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

6. حضور فضاهای نامتعارف

به گفته Nyla Free، ممکن است امروزه رویکردهای جدید و نامتعارف را در فضاهایی مانند نشیمن ببینیم اما آن چه که در سال 2019 اتفاق خواهد افتاد، استقبال بیش تر از این سبک ها خواهد بود. او می گوید :" که برخی از عناصر طراحی که ما انتظار داریم تا در سال 2019 برای ایجاد این حس ببینیم، طرح های رنگی رنگی، نقوش غیر هم شکل و ست شدن مبلمان های متفاوت در کنار یکدیگر خواهند بود.

7 تغییر دکوراسیون منزل در سال 2019

7. مانند سال های پیش محافظه کارانه نیست

بسیاری از طراحان خاطرنشان می کنند که فضاهای زندگی در سال 2019، از فضاهای رسمی و جدی امروزی بسیار دور خواهند شد. بر همین دکوراتورها تمایل دارند مشتریان خود را به استفاده آزادانه تر از وسایل، به خصوص نمونه های دست ساز و سنتی، تشویق کرده فضاها را جذاب تر از آن چه که امروز می بینیم طراحی نمایند.

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

 

منبع: