ایران مسکن

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك براى آموزش مشاوران خود

اگر شما صاحب جواز يا مدیر آژانس یا مدیر دفتری هستید که بر مشاوران خود نظارت می کنید، بخاطر داشته باشيد که دلایلی مبنی بر عدم موفقیت مشاوران املاک وجود دارد و شما باید همه ى آنها را در برنامه ى آموزشى تان بگنجانید.

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك

آموزش مشاوران املاک برای موفقیت هر آژانس بسیار مهم است. از آنجایی که مشاوران جدید با پیش زمینه های مختلفی می آیند، متوجه می شوید که آیا آنها تجربه لازم بازاریابی یا فروش را برای موفقیت دارند یا خیر و حتی اگر کسی تجربه ى قبلی در اين شغل داشته باشد، این همیشه مستقیمن به تجربه بازاریابی و فروش املاک تعبیر نمی شود. آنها باید برای درک بازار و شناسایی فرصت هایی برای کمک به خودشان و نهايى كردن قراردادهايشان، آموزش ببينند.

اگر شما صاحب جواز يا مدیر آژانس یا مدیر دفتری هستید که بر مشاوران خود نظارت می کنید، بخاطر داشته باشيد که دلایلی مبنی بر عدم موفقیت مشاوران املاک وجود دارد و شما باید همه ى آنها را در برنامه ى آموزشى تان بگنجانید. برای اینکه به تیمتان کمک کنید آماده عمل شوند، در اینجا ٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك براى آموزش مشاوران املاک و کمک به موفقیت آنها آمده است.

 

١- پيگيرى هميشگى مشترى

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك

پرورش مشتریان راغب و مشتریان احتمالی

املاک و مستغلات بازی اعداد است و مشاوران املاک، بر اساس این که چقدر پیگیر مشتریان راغب و مشتریان احتمالی هستند، در این عرصه زنده می مانند و یا از بین می روند. همچنین به قرارداد رسيدن املاک می تواند یک روند طولانی باشد. هر مشتری احتمالی دیدگاه متفاوتی به جستجوی املاک مورد نظر خود دارد. آموزش مشاوران املاک برای فکر کردن به آینده، پرورش مشتریان راغب و حفظ مشتریان احتمالی در طول پروسه، می تواند پول بیشتری به سیستم اضافه کنند.

 

٢- پشتکار

بر خلاف بسیاری از مشاغل، مشاوران املاک اغلب مستقل عمل می کنند، حتی اگر بخشی از یک تیم باشند. در صورتی که کسی مراقب آنها نباشد و آنها رها باشند، داشتن پشتکار فردی الزامی است و باید در طول این مسیر سخت، با پرورش مشتریان راغب همراه باشد. آموزش پشتکار امری بسیار دشوار، اما همچنان بخش از آموزشی حیاتی است. مشاوران را برای انجام کارهای ضروری آموزش دهید تا بتوانید بعدا پاداش آن را به دست آورید.

 

٣- مهارت های ارتباطی پایه

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك

فکر نکنید که هرکس می تواند توصیف واضحی از یک ملک بنویسد یا به راحتی ارتباط برقرار کند، چه با تلفن چه بصورت حضوری. ارتباط یک مهارت است که نیاز به تمرین دارد، به ویژه هنگامی که پیام خاصی وجود دارد که باید بیان شود. هنگامی که یک مشاور املاک را برای برقراری ارتباط آموزش می دهید و آنها را به عملی کردن پیامشان تشویق می کنید، آنها را با اساسی ترین مهارت های تعامل با مشتریان راغب و مشتریان تجهیز می کنید.

 

٤- تکنولوژی

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك

امروزه تکنولوژی، کار مشاوران املاک را برای نشان دادن خانه ها به مشتريان آسان تر و آسان تر کرده است. با این حال، همه هوش تکنولوژی ندارند. تکنولوژی امری است پیچیده و می تواند ترس آور باشد. برای برخی از مشاوران، این امر می تواند به سادگی آموزش استفاده از برنامه تلفن همراه باشد ولى برخى از مشاوران يا در كل برخى آدمها، با تكنولوژى و كاربرى آن غريبه اند و نمى خواهند آشنا شوند. صرف نظر از موضوع یا ابزار، آموزش مشاوران املاک برای کمک به آنها در مهارت استفاده از تکنولوژی به جای ترس از آن، ضروری است.

 

٥- فايلهاى اينترنتى (اطلاعات فروش يا اجاره خانه در فضاى مجازى)

این روزها بيشتر مردم بصورت آنلاین خانه های مورد نظر خود را جستجو می کنند. هنگام جستجو، اگر اطلاعاتی که مشاهده می کنند، هماهنگ با خواسته شان باشد، تماس مى گيرند. بنابراين مشاور املاك بايد بداند چگونه از اين تکنولوژی استفاده کند و به جستجوى فايل و ثبت آگهى و همه ى كارهاى مربوط به ابن موارد در اينترنت مسلط شود. از آنجا که یک فرد معمولی كه قبلا هرگز از اين سيستمها استفاده نکرده است، سخت با آن انس مى گيرد، وظيفه ى مديران است كه به آنها آموزس دهند و بدانند كه آموزش مشاورین املاک برای استفاده از این سیستم ها بسیار مهم است.

 

٦- بازاریابی

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك براى آموزش مشاوران خود

یکی از عوامل اصلی موفقیت در عرصه املاک، بازاریابی است. با وجود اينکه تکنولوژی، بازاریابی را پیچیده تر کرده است، اما اصول بازاریابی تغییر نکرده است. آموزش مشاوران برای انجام بازاریابی برای خودشان و فايل هايشان آنها را در برابر افراد بیشتری قرار می دهد و منجر به ایجاد مشتریان راغب بیشتری می شود. بهترين كار اين است كه سخاوتمندانه، همه ى دانش و تجربه خود را به عنوان مدير، به مشاوران خود منتقل نماييد و همچنين براى آموزش آنها و آموزش خود از مشاوران و مدرسان آگاه بازاريابى و فروش املاك و مستغلات كه در اين حوزه املاك متخصص باشند، استفاده كنيد.

 

٧- برنامه ریزی و زمان بندی

مشاوران جدید املاک با چندین مشتری راغب و مشتری احتمالی ممکن است به برنامه ریزی و مدیریت زمان نیاز نداشته باشد. اما همانطور که کسب و کارشان رشد می کند و آنها مشغولتر می شوند، باید برنامه های خود را دقیق تر بررسی کنند. آموزش مشاوران در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی، به آنها چارچوبی برای رشد در این عرصه می دهد. يادداشت كردن برنامه روزانه، هفتگى و ساليانه و استفاده از بهترين شيوه هاى زمانبندى، منجر به استفاده بهينه از زمان و نتيجه گيرى بهتر مى شود كه بايد اهميت اين موضوع را به مشاوران خود ياد دهيد و براى توانمند شدن آنها در اين مورد، با آنها تمرين كنيد.

 

٨- آموزش مداوم

٨ نکته حرفه ای برای مديران آژانس هاى املاك براى آموزش مشاوران خود

گرفتن گواهینامه فرایندی فشرده است که طی آن فرد باید، حتی چندین ماه، مطالعه کند و برای آن آماده شود. قبولی در امتحان و گواهینامه گرفتن، یک پیشرفت و آرامش خاطر است. اما اینکه یک مشاور دارای گواهینامه باشد، به این معنا نیست که او متخصص املاک و مستغلات نیز هست. آموزش مداوم برای موفقیت یک مشاور بسیار مهم است. همراه با آموزش مداوم، مطالعه مجدد تمام نکات ذکر شده در بالا کمک می کند تا مشاوران در مسیر پیشرفت حرفه ای خود قرار بگیرند.

استفاده از سیستم مدیریت یادگیری برای آموزش مشاوران املاک، رفتن به دانشگاه و خواندن رشته ى مشاوره ى املاك، استفاده از دوره هاى تخصصى و از همه مهمتر به طور خصوصى دوره ديدن، می تواند اثربخشی آموزش و افزایش خلاقیت آنها را دوچندان کند. با فعال بودن در زمينه ى آموزش مشاوران املاک، می توانید آنها را به چالش بکشید تا به یادگیری چیزهای جدید و بهبود مهارت های خود ادامه دهند و در نتیجه، می توانید به موفقیت آنها کمک کنید.

نويسنده: جسيم قادرى

برخی خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی