ایران مسکن

نحوه ى درآمدزایی با  وبسایت های املاک و مستغلات

اگر بیشتر از ٥ درصد صفحه ى اصلی خود را با عکس خود يا لوگوى آژانس خود پر کنید، شروع اشتباهی داشته اید. تنها درصد کمی از بازدید کنندگان شما از طریق یک موتور جستجو که "نام شما" را جستجو کرده اند، به سایت شما خواهند آمد. آنها به سايت شما نمى آيند كه فقط نام شما و تصوير شما را ببينند و تنها به دنبال خود شما نیستید بلكه به دنبال اطلاعات ملكى در وبسايت شما هستند.

نحوه درآمدزایی با وب سایت های املاک

 

متخصصان مشاور املاک، که مدتی در این عرصه فعالیت داشته اند، زمانی که در حال پیش نویس متن اصلی آگهی براى فايل مورد نظرشان هستند، معمولن به کار خود اطمینان دارند. تبلیغات روزنامه، مجله های خانگی، تلویزیون و رادیو سالهاست که تغییر زیادی نکرده اند.

اما زمانی که به وبسایت های املاک ومستغلات می رسیم، نتایج غیرقابل پیش بینی می شوند. بسیاری از مشاوران از رسانه های دیگر برای تبلیغاتشان استفاده می کنند و همان مطالب را در وبسایتشان می گذارند. متاسفانه این روش هرگز جواب نخواهد داد. بدلیل اینکه بازدیدکننده سایت اینترنت، زمانی که از یک وبسایت بازدید می کند، انتظار یک سایتِ کاملن متفاوتی را دارد.

 

سایت در مورد شما نیست!

اگر بیشتر از ٥ درصد صفحه ى اصلی خود را با عکس خود يا لوگوى آژانس خود پر کنید، شروع اشتباهی داشته اید. تنها درصد کمی از بازدید کنندگان شما از طریق یک موتور جستجو که "نام شما" را جستجو کرده اند، به سایت شما خواهند آمد. آنها به سايت شما نمى آيند كه فقط نام شما و تصوير شما را ببينند و تنها به دنبال خود شما نیستید بلكه به دنبال اطلاعات ملكى در وبسايت شما هستند. اگر آنها از طریق یک موتور جستجو به سایت شما بیایند، این تمام آن جستجویی نيست که آنها می خواهند انجام دهند و بيشتر به دنبال هدف خود يعنى ملك مورد نظرند.

اگر یک مشتری احتمالی در رابطه با "لیست های املاک شهر شما" جستجویی انجام دهد، حدس بزنید چه چیزی را می خواهد پیدا کنند؟ قاعدتن آن چیز، بیانیه ای از تجربه گسترده شما یا عکس بزرگی از تیم کاری شما نخواهد بود. آنها می خواهند که به لیست شما نگاه کنند. آنرا به گونه ای تنظیم کنید که در محلی که بسیار در دید است قرار گیرد و با یک کلیک بتوانند به آن دست یابند.

يكى از مهمترين ويژگى هاى وبسايت شما كاربر پسند (user friendly) بودن آن است كه هر كس با هر سطح توانايى و دانش به راحتى بتواند با آن كار كند و به خواسته اش از راه وبسايت شما برسد.

 

می توانید هرچیزی را در اینترنت بطور رایگان پیدا کنید

و این دست کم، برداشتی از دریافت تعداد متوسط مشتریان آتی املاک و مستغلات در اینترنت است. رایگان نیز بدین معنی نیست که دست از زندگی خود بکشید. تنها کافی است تا بدون نیاز به ثبت نام و ورود به سایت، اطلاعات زیادی را پیرامون املاک و مستغلات و جامعه محلی ارايه کنید، در غیر این صورت، مشتریان آتی شما به سراغ سایت دیگری خواهند رفت.

 

می خواهند شما را بشناسند – اما بعدن

قسمتی در سایت شما وجود دارد تا در آن تجارب، معرفی و گواهینامه های خود را عنوان کنید. این قسمت، صفحه "درباره ى ما" است. از صفحه ى اصلی لینکی به آن قسمت در نظر بگیرید. در برخی نقاط، بازدیدکنندگان می خواهند شما را بشناسند. ترفند این است که آنها را به عقب باز گردانیم تا به آن نقاط برسند.

 

سایت شما بخش تبلیغات نیست

افراد از خواندن روزنامه چه می خواهند؟ مشخص است، اطلاعات. آنها به تبلیغات رجوع نمی کنند، مگر آنکه نیاز به کالا یا خدماتی داشته باشند. آنها را مجبور به این نکنید که به تبلیغاتی در رابطه با اینکه شما چقدر توانا هستید، نگاه کنند، زیرا آنها فقط به دنبال اطلاعات هستند. تنها کاری که می کنید این است که اطلاعات زیادی در اختیار آنها قرار دهید.

 راه درآمدزايى وبسايت املاك:

١- كاربر پسند باشد

٢- اطلاعات دقيق و زياد در آن باشد

٣- سيستم بهينه سازى موتور جستجو يا سئوى (seo) سايت شما بايد قوى باشد.

كه در مورد اين آخرى، مفصل در مقاله ى ديگرى توضيح خواهم داد.

نويسنده: جسيم قادرى

برخی خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی