ایران مسکن

سی و پنج ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک و مستغلات

مشاوران املاک هنوز هم از ارکان اصلی فرایند خریداری خانه و اجاره دادن يك ملك می باشند، خریداران  و مستاجران و فروشندگان موجران به طور روزافزونی در پی گردآوری اطلاعات آنلاین بیشتری پیش از استفاده و بکارگیری  کارشناسان هستند. تحقیقی که توسط انجمن ملی کارگزاران املاک و مستغلات امريكا (NAR) انجام شد، حاکی از این بود که ٩٢٪؜ خریداران مسکن از اینترنت برای شروع جستجوی خانه دلخواه خود استفاده می کنند.

ایده آسان برای بازاریابی املاک

صنعت املاک و مستغلات طی دهه گذشته با فراز و فرودهای جالب توجهی مواجه شده است. تعداد مشاوران املاك در سال های اخیر به دليل بحران مالى و ركود بازار مسكن، کاهش شدید داشته است. از طرف ديگر رقابت شديدى ميان آژانس هاى مسكن و مشاور املاک در هر منطقه ى كارى به وجود آمده است. این رقابت بسیار تخصصی است و در نتیجه، امروزه برای آنکه خود را در این میان متمایز کنید نیازمند مهارت های تخصصی درون خطی و برون خطی (آنلاین و آف لاین) بازاریابی می باشید.

در حالی که مشاوران املاک هنوز هم رکن اصلی فرایند خرید ملک  و اجاره ملک می باشند، خریداران  و مستاجران و فروشندگان موجران به طور روزافزونی در پی گردآوری اطلاعات آنلاین بیشتری پیش از استفاده و بکارگیری از کارشناسان هستند. تحقیقی که توسط انجمن ملی کارگزاران املاک و مستغلات امريكا (NAR) انجام شد، حاکی از این بود که ٩٢٪؜ خریداران مسکن از اینترنت برای شروع جستجوی خانه دلخواه خود استفاده کرده و بدین ترتیب نیاز حیاتی خود به مشاوران املاک و مستغلات را در خانه و با حضور فعال در اینترنت مرتفع می کنند. اگر شما طی این روند حضور و مشارکت فعال و آنلاین در اينترنت ندارید، فرصت نوشتن قرارداد و موفقيت در كار مشاور املاك را از دست مى دهيد.

در اینجا 35 ایده برتر جهت بازاریابی املاک و مستغلات را برای افرادی که در پی برنده شدن در بازی بازاریابی املاک هستند ارايه می کنیم:

 

١- حساب کاربری در شبکه های اجتماعی:

 ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک

حتما باید در شبکه های بزرگ اجتماعی نظیر فیس بوک [Facebook]، توییتر [Twitter]، پینترست[Pinterest] ، گوگل پلاس [Google+]  و حتا در اینستاگرام [Instagram] (چنانچه مایل به مشاهده و دریافت عکس های زیادی از منازل مسکونی هستید) دارای حساب کاربری باشید. با کاربران تعامل داشته، اخبار خوب را به اشتراک گذاشته و خصوصیات و ویژگی های خود را ارتقا دهید.

 

٢- به اشتراک گذاری اجتماعی را به صفحات مربوط به خصوصیات و ویژگی های خود اضافه کنید:

فروشندگان و موجران مایلند تا عکس های زیبایی از منازل خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند تا مشتريان با افزودن ویژگی های مربوط به اشتراک گذاری اجتماعى به حساب کاربری خود بتوانند خصوصیات و ویژگی های مختلف را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته و ایمیل کنند.

 

٣- مراقب رقبا باشید:

 ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک

دیگر مشاوران املاک در محدوده ى شما مشغول به چه کاری هستند؟ شکل ظاهری سایت های اینترنتی آنها چگونه است؟ میزان فعالیت آنها در رسانه های اجتماعی به چه اندازه است؟ از کارهایی که رقبا انجام می دهند یادداشت بردارید و از تکرار اشتباهات آنها خودداری کرده و موفقیت های آنها را تکرار کنید.

 

٤- دیگران باید بتوانند به آسانی با شما تماس بگیرند:

اطلاعات تماس خود را در تمام صفحات وب سایت خود درج کنید. طراحی صفحه "تماس با ما" باید به گونه ای باشد که توجه هر فردی را جلب کند.

 

٥- طراحی یک کارت ویزیت فوق العاده:

یک کارت ویزیت فوق العاده و چشمگیر برای خود طراحی و چاپ کرده و به هر بهانه اى و در هر ارتباطى، آن را پخش کنید.

 

٦- از تصاویر محل ملک استفاده کنید:

از بسیاری جهات، شما صرفن یک فروشنده منزل مسکونی نیستید، بلکه فروشنده یک شهر یا محدوده بزرگ هستید. بهترین منازل محدوده ى خود را با تصاویری زیبا و با کیفیت از اماکن مهم و مناظر آشنای شهر خود به نمایش گذارید.

 

7- ارايه محتوایی قدرتمند برای درج در صفحه مربوط به اطلاعات اصلی

تولید یک کتاب الکترونیکی مانند "موارد مهمی که مالکان جدید منازل مسکونی باید پیش از خریداری در نظر داشته باشند" یا "ویژگی های ارزشمند یک خانه جدید" را مد نظر قرار دهید. ارائه کتاب های الکترونیکی رایگان در ازای یک آدرس ایمیل (و کد پستی، در مورد املاک و مستغلات) روش مهمی در صفحه مربوط به اطلاعات اصلی است. همچنين بايد مقالات مربوط به كار خود نوشته و در وب سايتتان ارايه دهيد و اخبار مهم حوزه ى املاك را منتشر كنيد.

 

8- استخدام عکاس

موفقیت در املاک و مستغلات تا حد زیادی به گرفتن عکس های زیبا بستگی دارد. عکس های بد و ناموزون حتی شانس [معامله] بهترین املاک را نیز از بین می برد. داشتن عکس های زیبا و مجلل از املاک خود نکته بسیار مهمی است. برای این کار، یک عکاس حرفه ای استخدام کنید و ترجیحن کسی که دارای تجربه عکاسی از منازل و معماری باشد و یا چنانچه دارای تجهیزات پیشرفته ای در این زمینه بوده و به توانایی های خود اطمینان دارید، می توانید خود اقدام به انجام این کار نمایید. فقط به یاد داشته باشید این امر یکی از موارد بسیار با اهمیت است.

منابع بسیار زیادی وجود دارد که جزئیات زیادی را پیرامون عکاسی از املاک و مستغلات ارائه می کند. مادامی که خودتان دارای تجربه عکاسی حرفه ای هستید می توانید از راهنمایی های آموزشگاه هاى عکاسی دیجیتال استفاده کنید.

 

9- ایجاد تور مجازی

زمان برای مشتریان شما از ارزش زیادی برخوردار است و آنها پیش از آنکه شخصن از یک ملک بازدید کنند، مایلند حتی الامکان اطلاعات زیادی در باره آن داشته باشند. تورهای مجازی روش موثری برای ارائه پیش نمایه ای جامع و دقیق از ملک به خریداران بالقوه است. آنها مى توانند بدون آنكه وقت خود را، بخصوص در شهرهايى مثل تهران در ترافيك تلف كنند، چند فايل را در وب سايت شما به صورت تور مجازى با همه ى جزييات خانه، ببينند و از ميان آنها گزينه هاى نامناسب را كنار بگذارند و گزينه هاى مناسب را براى بازديد واقعى انتخاب كنند كه به اين ترتيب در وقت خود و مشاور املاك، صرفه جويى مى كنند.

 

10- حامى مالى شدن

حمایت مالی از جشنواره هاى محلی، تیم های ورزشی، رویدادهای منطقه و حتا فرامنطقه اى را در نظر داشته باشید. ثبت نام برای یک اسپانسر محلی اغلب بدین معنی است که کسب و کار و تجارت خود را روی تی شرت ها، جزوات برنامه ها یا تراکت های تبلیغاتی و چندين روش نوين ديگر تبلیغ کنید. موسسات خيريه را فراموش نكنيد كه هم كار خداپسندانه اى است و هم به آنها كمك مى شود و هم مردم كسب و كارهايى را كه حامى موسسات خيريه اند، دوست دارند. نكته ى مهم اينكه تا كنون در ايران، آژانسهاى املاك كمتر اينگونه عمل كردند و اين فرصت خوبى براى شما است.

 

11- ویدیوهای انیمیشن

تهیه یک ویدیوی انیمیشن با کیفیت در رابطه با آژانس املاکتان را در نظر داشته باشید. ویدیوهای کارتونی کوتاه، زیبا و با کیفیت می تواند در ایجاد یک برند و هویت دادن به آن به شما کمک کنید. نیازی نیست که ویدیوی انیمیشن شما خیلی پیچیده و تصنعی باشد ولى هرچه باشد بدانيد كه اين گزينه پُرهزينه و اثرگذار است.

 

12- تابلوهای Pinterest (تابلوهای تبلیغاتی که فقط شما و هر شخصی که شما وی را دعوت می کنید، می تواند آن ملاحظه کند)

‏Pinterest يكى از اپليكيشن هاى مناسب و تقريبن مشابه اينستاگرام است. تابلوهايى را در فضاى مجازى براى نمايش خود ايجاد مى كنيد. این تابلوها روش بسیار مناسبی برای ایجاد تصویر و اطلاعاتی برای تنظیم فهرستی ویژه می باشند. براى نمونه می توانید یکی از این تابلوها را برای یکی از فايلهاى خود تهیه کنید که علاوه بر تصاویر ملک شما، مزایای عمده محیط آن را نیز ارايه کند.

 

13- سایت خود را با گوشی های موبایل سازگار کنید

 ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک

تحقیقات اخیر نشان داده است که 80% کاربران اینترنت از گوشی های موبایل خود برای فعالیت های آنلاین استفاده می کنند. از همه مهم تر این است که وب سایت شما با گوشی های موبایل سازگار باشد كه در اصطلاح مى گويند سايتتان بايد واكنش گرا باشد. حتی بهتر از آن، این است که ایجاد برنامه ی کاربردی يا همان اپليكيشن هاى ويژه را برای گوشی های موبایل مد نظر قرار دهید که خریداران بالقوه بتوانند از آن به منظور مرور و بررسی فايلهايتان استفاده کنند.

 

14- تهیه خبرنامه

 ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین استراتژی ها برای ایجاد روابط با مشتری است. ایمیل هایی را از وب سایت خود و یا هر طریق دیگری که فکر می کنید جمع آوری کنید. موارد و موضوعاتی را که فکر می کنید مشتركان ایمیلی شما (اگر مشترك ايميلى نداريد، پيدا كنيد و اگر نمى دانيد چيست، تحقيق كنيد) در پی آن هستند برای آنها ارسال کنید. اطلاعیه هایی در مورد خانه های آتی با بازدید آزاد، خانه های جدید در بازار، اخبار مربوط به اقتصاد مسكن، سمینارهاى مرتبط با حوزه ى املاك و غیره. توجه داشته باشید که اگر در مناطق جغرافیایی مختلفی کار می کنید، مشترکان خبرنامه ى خود را بر اساس محل آنها بخش بندی کنید تا فقط ایمیل ها و به روز رسانی های مربوط به منطقه جغرافیایی خود را از شما دریافت کنند.

 

15- راه اندازی کمپین ایمیل

کمپین های ایمیل مانند مسیر چیدن نان روغنی در داستان هنسل و گرتل [Hansel and Gretel] هستند جز اینکه مشتریان در آخر بجای نان زنجفیلی خانه ى رویایی خود را خواهند یافت (و در حالت خوشبینانه بدون وجود یک زن جادوگر زشت در آن).

مجموعه مبسوطی از معاملاتی را که بر اساس اقدامات قبلی خود با مشتریان خود داشته اید برای آنها ارسال کنید. اگر در ابتدا همراه با شما از خانه ای دیدن نمودند، ایمیلی برای آنها فرستاده و طی آن جزييات مربوط به دیگر خانه های مجاور در بازار را شرح دهید. محتوایی را ارايه کنید که بسته به مکان آنها در راهى که در پیش دارند، به آنها در برداشتن گام مناسب بعدی کمک کند.

 

16- صفحه "جستجوی کسب و کار من در گوگل - Google My Business " را راه اندازی کنید

"جستجوی کسب و کار من" جدیدترین گزینه در صفحات مکانی گوگل است. اگر احساس می کنید گیج شده اید، نگران نباشید. این همان ایده "مکان های گوگل برای مشاغل - Google Places for Businesses" و "صفحات گوگل پلاس - Google+ Pages" است. ایجاد حساب "جستجوی کسب و کار من در گوگل - Google My Business" یافتن شما در جستجوی گوگل [Google Search]، نقشه های گوگل [Google Maps]، و گوگل پلاس [Google+] را برای کاربران آسان می کند. به اين كتاب اعتماد کنید، این کار هیچگونه مشغله ى ذهنی در پی نخواهد داشت.

 

17- موقعیت و جایگاه خود را در نظر داشته باشید

اگر در محل و محدوده ى خود درگیر رقابت در بخش املاک و مستغلات هستید، شاید بخواهید خود را در جایگاهی که هستید متمایز کنید. با انتخاب نام و گرايش ویژه ای برای خود به عنوان مشاور املاک، براى نمونه مشاوراملاك ویژه ى دارندگان حیوان خانگی (سگ)، خانواده های عیالوار، افراد مطلقه و سایر موارد، نام خود را به یادماندنی کنید.

 

18- از داستان های هیجانی استفاده کنید

از داستان های هیجانی با عناصر بصری قدرتمند استفاده کنید. انسان ها به داستان ها پاسخ می دهند. یک داستان خوب تعریف کنید و پس از آن، مشتریان همگی به دنبال شما خواهند آمد. داستان پردازى ويژگى برجسته ى همه ى فروشندگان است. براى اينكه بتوانيد داستان هاى مورد نظر را تعريف كنيد بايد داستان زياد بخوانيد.

 

19- برگزاری سمینار اینترنتی

 ایده آسان و موثر برای بازاریابی املاک

برگزاری سمینار اینترنتی روش مهمی برای جلب توجه دیگران به کسب و کار شما می باشد. براى نمونه سمیناری اینترنتی با عنوان "دوازده نکته مهم که در خانه جدید باید به دنبال آن باشید" را برگزار کرده و در پایان آن، به پرسش ها پاسخ دهید. پس از آن نیز می توانید ویدیوی این سمینارهای اینترنتی را در سایت YouTube يا aparat قرار دهید تا با محتوای ارزشمندی که دارد هميشه در وب سایت شما موجود باشد.

 

20- تبلیغات اجتماعی

نگران پرداخت هزینه بابت تبلیغ در شبکه های اجتماعی نباشید. تبلیغ در بسیاری از شبکه های اجتماعی معروف مانند فیس بوک و اينستاگرام غالبن موثرترین روش برای پیشی گرفتن از مشتریان است. اين نوع شبكه ها، ويژگى های هدف گیری یا هدف گذاری زیادی دارد که به شما این اطمینان را می دهد که هزینه پرداختی از سوی شما صرفا بابت دریافت اطلاعات از سوی مشتریان شما صرف می شود.

 

21- ارسال نامه و کارت پستال به شیوه قدیم

اینترنت در جایگاه خود قرار دارد (این به این معنی نیست که بگوییم تبلیغات سنتی دارای جایگاه خود نیست)، به ویژه زمانی که دارای مخاطبین مورد نظر خود هستید. ارسال کارت پستال به خریداران بالقوه در مناطقی که در آن فعالیت دارید را در نظر داشته باشید.

 

22- مانند یک مقاله نویس روزنامه باشید

هنگامی که صحبت از املاک و مستغلات به میان می آید، تمرکز شما بر روی عموم بسیار اهمیت دارد. حضور در نشریات یا مطبوعات عمومی روش موثری برای اطلاع رسانی در مورد خود یا برند مورد نظرتان است. سعی کنید تا یک ستون مقاله در نشریات عمومی چاپ کنید. از واژه ها و عبارات مورد استفاده توسط فروشندگان استفاده نکنید. امروزه مشتریان خیلی راغب به شنیدن اینگونه صحبت ها نیستند. به جاى آن سعی کنید تا دانش خود را به نمایش بگذارید. در مورد اینکه چگونه روند افزایش قیمت مسکن در بازار، حاكى از پیشرفت منطقه يا شهر شما بوده و یا فهرست دلایلی که منطقه شما روز به روز بیشتر معروف می شود (بازسازی مرکز شهر یا پیشرفت سیستم مدارس يا مواردى از اين دست) مطلب بنویسید.

 

23- برگزاری همايش هاى آزاد برای خریداران مسکن

برگزاری همايش هاى آزاد برای خریداران مسکن

با برگزاری همايش هاى کوچک، خود و دانش خود را در خدمت جامعه قرار دهید، مثلا با برگزاری سمیناری در مورد مبانی خریداری و رهن مسکن.به خاطر داشته باشید که امروزه بازاریابی تماما به صورت درون مرزی است و صرفا به صورت آنلاین نیست. کاربران مایلند تا پیش از صرف زمان و هزینه برای شما بخشی از دانش شما را به طور رایگان به اشتراک گذارند. سمینار خریداری مسکن برابر با سیمنار اینترنتی است. بله، این کار متضمن صرف زمان و انرژی است، اما شرکت کنندگان از این سمینار متاثر شده و پس از آن با شما ارتباط برقرار خواهند کرد. ارزش این رابطه هنگامی که مشتریان آماده مراجعه به شما و خریداری مسکن هستند همسنگ طلا خواهد بود.

 

24- برندینگ (نام و علامت تجاری)

برندینگ دوست و رفیق شماست. یعنی خودکار یا نوشیدنی و تمامی دیگر اقلامی است که مى تواند مانند جلد سند، جاكليدى و نمونه هاى خلاقانه تر، نام و علامت تجاری شما بر روی آن درج شده و به رایگان و به عنوان هدیه به مشتریان اهدا می شود که مورد علاقه آنها نیز می باشد. در جشنواره ها و رویدادهای عمومی تعدادی از این اقلام را پخش کنید تا بدین وسیله برند خود را به همگان معرفی کنید.

 

25- شراکت با کسب و کارهای محلی

توسعه روابط با دیگر کسب و کارهای محلی کلید اصلی تلاش های شما در زمینه بازاریابی املاک و مستغلات است. به عنوان مثال، شراکت در صبحانه های محلی و تهیه مجموعه ای از لیوان های مخصوص قهوه با درج لوگوی شما بر روی آن و یا خریداری محلی بر روی زیربشقابی های آنها و يا شركتهاى باربرى و يا مجموعه افرادى كه در كار ساخت يا بازسازى ساختمان فعال هستند.

 

26- درخواست تائیدیه از مشتریان قبلی

تصدیق و تاييد، علايم بزرگی از اعتماد هستند. اثبات این امر که افراد مختلف خدمات شما را تاييد می کنند ارزش زیادی برای مشتریان بالقوه دارد. هنگامی که یک خریدار مسکن تجربه خوبی را با شما داشته است، سعی کنید به او دسترسی پیدا کرده و از او بخواهید تا نسبت به تاييد خدمات شما اقدام کند. در صورت امکان، سعی کنید تا تصویری از این افراد نیز تهیه کنید. با درج استراتژیک تاييديه و تصاویر این افراد در وب سایت خود و به اشتراک گذاری گاه به گاه آنها در شبکه های اجتماعی، بیشترین استفاده از این تاييديه ها را به عمل آورید.

 

27- ایجاد یک وب سایت عالی

امروزه مشتریان مایلند تا هنگام انجام خریدهای مهم، بسیاری از کارهای آنلاین را خود انجام دهند. این امر شامل خرید و فروش و رهن و اجاره ملك نیز می گردد. هنگام انجام این کار نیز با استفاده از Google Map، نشانی و خیابان محل ملک را مشاهده می کنند تا از موقعیت ملک و دسترسی آن به مناطق مختلف آگاهی پیدا کنند. همچنین تصاویری از ملك مورد نظر را نیز مشاهده می کنند و بطور کلی، یک تور مجازی در خصوص ملک مورد نظر را به انجام می رسانند.

نحوه ى دسترسی به تمام اطلاعات خود را برای مشتریان آسان سازید. اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات مربوط به ملک  دارای عکس های خوب و با کیفیت، تورهای مجازی و دسترسی آسان به "نقشه گوگل - Google Map" و "گوگل ارت - Google Earth" است. نقاط دسترسی مجاور و مسافت آنها را نیز درج کنید (مثلا، 5 دقیقه فاصله با ایستگاه اتوبوس، و نظایر این موارد).

 

28- کار با وب سایت خود را به صورت ساده طراحی کنید

در صورت عدم سهولت کار در وب سایت برای کاربر، حتی بزرگ ترین وب سایت های املاک و مستغلات نیز موفق نخواهند بود. بازدید کنندگان از وب سایت شما باید تجربه خوبی از این کار داشته باشند. پس لازم است تا مهارت های طراحی و ساختار اطلاعاتی وب سایت شما با تجربه کاربران همخوانی داشته باشد.

 

29- درج نسخه محلی

برای آنکه مشتريان بتوانند با استفاده از موتور جستجوی گوگل خانه های موجود در محدوده شما را پیدا کنند، از کلید واژه های محلی استفاده کنید.

 

30- استفاده از پایگاه اطلاع رسانی گوناگون (بانک اطلاعات املاک و مستغلات)

اگر می خواهید شانس این را داشته باشید که مشتریان مسکن شما را کشف کنند، باید از پایگاه اطلاع رسانی املاک و مستغلت استفاده کنید. می توانید خورشید را نادیده بگیرید اما نور آن باز هم به شما می تابد. اين پايگاه ها توانایی تبلیغ به عنوان مشاور املاک و مستغلات را در اختیار شما قرار می دهند. این کار ممکن است کمی برای شما پر هزینه باشد، اما نقش بسیار مهم آنها در خصوص شناساندن شما را نباید نادیده گرفت. به هر حال، سایت های اينچنينى ترافیک تمام سایت های جستجوی املاک و مستغلات در اینترنت را در بر می گیرد. همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا مشاوران املاک را مورد بررسی قرار دهند. در نتیجه، استفاده و عضویت در اين سایت ها تا حد زیادی شانس شما را افزایش خواهد داد.

 

31- به اشتراک گذاری برنامه زمان بندی

استفاده از این برنامه ها به شما این امکان را می دهد تا همه ى فعاليتهاى خود اعم از تاريخ و زمان سرويس، كارشناسى، تماس، بازديد مجدد، جلسات و غيره را هماهنگ کنید. استفاده از برنامه های زمان بندی نظیر Doodle می تواند در این زمینه موثر باشد.

 

32- بسته های هدیه پس از اتمام معامله

رابطه ى شما با مشتری پس از اتمام معامله به پایان نمی رسد. آنها باید نام شما را به خاطر بسپارند تا اطلاعات شما را با دوستان و خانواده و آشنایان خود که ممکن است در آینده نزدیک قصد جابجایی داشته باشند به اشتراک گذارند. بسته هدیه ای شامل بلیت سینما یا تياتر محلی، کارت های هدیه رستوران و غیره را پس از انجام معامله به مشتریان خود تقديم کنید.

 

33- با مشتریان خود در تماس باشید

با مشتریان قبلی خود (حتی پس از گذشت ماه ها و سال ها) در تماس باشید تا رابطه ى خوبی را برقرار و حفظ کنید. برای آنها کارت پستال های ویژه ى سالگرد، تعطیلات و غیره ارسال کنید تا همیشه در ذهن آنها زنده باشید. زمانی که آنها با یکی از دوستان خود مواجه شوند که قصد خریداری ملک يا هر معامله ملكى ديگرى دارد، بلافاصله اطلاعات شما را به وی انتقال خواهند داد.

 

34- ایجاد سیستم مراجعه

پاداش هایی را برای مشتریان قبلی خود در صورت مراجعه آتی به شما برای خریداری ملک در نظر بگیرید. براى نمونه تخفيف نرخ خدمات (دقت كنيد كه نرخ خود را هيچگاه از عرف منطقه، پايين تر نياوريد)

 

35- پیگیری تماس

صنعت املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که قطعن باید در كار خود از پیگیری تماس استفاده کند. بیشتر افراد هنگامی از تلفن استفاده می کنند که در جستجوی یک مشاور املاک بوده و یا می خواهند قرار ملاقاتی را برای بازدید از یک آپارتمان یا خانه تنظیم کنند. در صورت وجود چنین تماس هایی به دلیل آنکه مشتری تبلیغات PPC (تبلیغات کلیکی) شما را ملاحظه کرده، می توانید نسبت به پیگیری این موضوع که  کدام آگهی و یا واژه کلیدی منجر به این تماس شده است اقدام کنید.

توضیح: PPC که مخفف واژه Pay-Per-Click به معنی پرداخت بابت هر بار کلیک کردن است، یکی از مدل های بازاریابی اینترنتی است که طی آن، تبلیغ کنندگان بابت هر بار کلیک کردن روی تبلیغ آنها در اینترنت مبلغی را پرداخت می کنند. مثلا در صورت استفاده از واژه کلیدی "نرم افزار" در این گونه تبلیغات، آگهی ما ممکن است در ابتدای نتایج جستجو در گوگل آورده شود و طبعا بابت هر بار کلیک کردن روی تبلیغ ما، هزینه های را بابت آن پرداخت خواهیم نمود.

برخی خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی