ایران مسکن

رهنمودهایی برای مشاوران املاك به منظور داشتن ظاهری حرفه ای (پوشش، پيرايش و آرايش)

در حرفه ى مشاور املاك، تصویر شما از طریق ظاهر حرفه ای شما منعکس می گردد. قضاوت بعضی از مشتریان در خصوص چهره ى ظاهری شما درست به اندازه قضاوت در مورد شهرت شما، دانش و آگاهی شما و نحوه ى ارتباط شماست. هنگامی که با مشتریان بالقوه ملاقات می کنید بخاطر داشته باشید که اولین برخورد تاثیر و اهمیت زیادی خواهد داشت.

رهنمودهایی برای مشاور املاک

پيشگفتار

در حرفه ى مشاور املاك، تصویر شما از طریق ظاهر حرفه ای شما منعکس می گردد. قضاوت بعضی از مشتریان در خصوص چهره ى ظاهری شما درست به اندازه قضاوت در مورد شهرت شما، دانش و آگاهی شما و نحوه ى ارتباط شماست. هنگامی که با مشتریان بالقوه ملاقات می کنید بخاطر داشته باشید که اولین برخورد تاثیر و اهمیت زیادی خواهد داشت. به نظر شما آيا داشتن موهايى با مد نامتعارف و يا داشتن تتو و خالكوبى و یا داشتن یک اتومبیل زشت و نامناسب، بر تصمیم مشتريان در مورد استفاده از مشاور املاک تاثير می گذارد یا خیر؟ پاسخ اين است كه مشتری هنگام ملاقات با یک مشاور املاک با موهايى با مدل نامتعارف، پس از بازدید خانه اى كه آن مشاور سرويس مى دهد، به احتمال قوى بلافاصله آن محل را ترک خواهد نمود. يا در مورد ديگر مى توان گفت كه مشترى تحت تاثیر کیفیت نامنا سب خودروى مشاور املاک، ارتباط خوبى با وى برقرار نمى كند. همچنين درمورد خالكوبى هم مشترى با ديدن اين موضوع در مشاور املاك، تلقى و تصورى از او پيدا مى كند كه ارزشمند نيست.

به منظور کمک به شما در ارايه ى تصویر و ظاهر حرفه ای صحیح، نکات و رهنمودهایی را در خصوص وضعیت ظاهری و پوشش یک کارگزار موفق به شما ارايه می کنیم.

ظاهر مشاوران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا بسیاری از مشتریان مایلند تا مشاوران املاک را بر اساس چهره و وضعیت ظاهری استخدام کنند. ظاهرن مردانی با پیراهن اتو کشیده، کراواتی زیبا و کفش های واکس زده به نظر حرفه ای می رسند. با این وجود، استفاده از جواهرآلات زیاد تمرکز حواس مشتریان را به هم می زند. بنابراین سعی کنید ساده باشید. برای مثال می توانید از ساعت و یک قطعه جواهر استفاده کنید. همچنين به خاطر داشته باشید كه ناخن های شما باید تمیز و مرتب باشد.

بهره بردن از مدهای جدید نیز ایده خوبی است. داشتن مدل موهای جدید نیز بسیار خوب است. مشاوران می توانند برای این منظور از مجله هاى مد و لباس و يا صفحات مجازى مربوط به پوشش مناسب اين شغل استفاده کنند.

سعى كنيد از جراحى پلاستيك، تزريق هاى مختلف زيبايى و ساير روشهاى متدوال مصنوعى تغيير چهره استفاده نکنید و چهره طبیعی خود را داشته باشید. همچنین سعی کنید نحوه ى لباس شما مطابق با بازار کار و محیط اطرافتان باشد. همان طور كه بايد توجه داشت كه چه کسی در کنار دریا از پیراهن و کراوات استفاده می کند؟ به همان اندازه بايد دانست كه در مناطقی با جمعیت جوان پوشیدن یک شلوار جین تیره رنگ و یک کت تک اسپرت موثرتر است. در نهایت، سعی کنید مانند یک حرفه ای عمل کنید.به همان اندازه كه بايد سعی کنید رفتار و کردارتان کاملا سنجیده و محترم باشد، مهم است كه چه مى پوشيد.

روش دیگر برای داشتن ظاهری حرفه ای علاوه بر پوشش حرفه ای، استفاده از یک خودروی مناسب و معروف است كه از طريق آن پیامی قوى برای مشتریان بالقوه ارسال می گرددامروز در جهان در برخى آژانسهاى املاك، اتومبيل هاى مدرن و لوكس وجود دارد و حتا به مشاوران خود اجازه می دهند تا با آن اتومبیل، خریداران ثروتمند را در اطراف محل گردانده و محیط اطراف را به آنها نشان دهند. در اين آژانس ها، خریداران همواره در ابتدا با دیدن آن خودرو لبخند به لب می آوردند.

ظاهر دفتر شما نیز پیامی قوی را در اولین بار به بازدید کنندگان ارسال می کند. سعی کنید دفتر کار خود را همیشه مرتب و منظم نگاه داشته و کارهای هنری زیبایی را نیز در معرض تماشای مراجعه کنندگان قرار دهید. میز کار به هم ریخته و نامرتب نشان از یک آژانس املاك با مشاوران نامنظم دارد.

اين نكته ى بسيار مهم را بدانيد كه مردم خریدار ظاهر شما هستند پیش از آنکه بخواهند املاکی را از شما خریداری کنند.

اما اگر اين پرسش را مطرح كنيم كه مشاوران املاک چگونه لباسی را باید بر تن كنند؟ پاسخ اين است كه این امر بستگی به محیط و محدوده کشور دارد. برای مثال، در جوامع روستایی بیشتر مشاوران لباس هایی تقریبن عادی بر تن می کنند. فروش مزرعه نیازمند لباس هایی مانند شلوار جین، پیراهن غربی و پوتین های کابوی می باشد. هوای داغ تابستان نیازمند لباس های نازک و کوتاه است. نوع ملک، آب و هوا یا مشتری نحوه ى پوشش شما را تعیین می کنند.

ظاهر حرفه اى فراتر از بحث صرفن لباس است و يك نمونه ى بسيار جالب براى اين موضوع كه ظاهر حرفه ای چیزی بیش از نحوه ى لباس پوشیدن و نوع خودرو مى باشد اين است كه مشاوران جوان از تبعیض های علیه جوان بودن صحبت می کنند. برای مثال، یکی از مشاوران جوان که ٢٣ سال سن داشت و چهره ى او بیشتر به چهره ى یک پسربچه ى دبیرستانی شبیه بود با پوشیدن یک کت تک، یک پیراهن و کراوات موجب تغییر دیدگاه اولیه ى مشتریان نسبت به خود شد. در نتیجه، مشتریان بالقوه دیگر از تجربه او نمی پرسیدند و در عوض پرسش هایی را در خصوص ملكهاى معرفى شده توسط او مطرح میکردند.

رهنمودها و راهکارهای داشتن چهره ای حرفه ای برای مشاوران املاک بسته به وضعیت متغیر است. انواع مختلف ملک، نوع آب و هوا و مشتریان تعیین کننده ى پوشش حرفه ای مناسب هستند. اگر می خواهید مانند یک تاجر موفق به نظر برسید، یا محتاطانه لباس بپوشید و یا مطابق با مد پوشش خود را انتخاب کنید. همیشه دفتر کار خود را تمیز و مرتب نگاه دارید. مدل موی خود را خوش استیل و به روز حفظ کنید. اگر می توانید سلایق خود را با مشتری خود نزدیک کنید تا آنها نیز بتوانند با شما ارتباط برقرار کرده و به شما اعتماد کنند. بخاطر داشته باشید كه داشتن ظاهری مناسب و حرفه ای منجر به موفقیت خواهد شد.

 

پس از درك اين مطالب حال مى پردازيم به ٣٠ مورد كه براى پوشش و ظاهر، مشاوران املاك مرد، هیچگاه نباید  به هنگام كار از آن استفاده كنند:

مشتریان شما در مورد ظاهر، چهره، برند، وب سایت، کارت ویزیت و حتی لباس های شما قضاوت می کنند. همه ى این موارد پیامی محرمانه اما در عین حال مهم را در مورد شما برای مشتریان بالفعل و نیز مشتریان آتی شما در بر دارد. به این دلیل ک  هم مایلند كه دیگران قضاوت خوبی در موردشان داشته و با مشتریان متمول و خوبی برخورد کنند، در این بخش تمامی انواع پوشش هایی را که مشاوران املاك مرد هیچگاه نباید هنگام کار از آن استفاده کنند به شما معرفی می کنیم:

 

١- پیراهن هاى شطرنجی (چهارخونه)

پيراهن هاى چهار خانه، مناسب براى محيط كارتان نيستند. خيلى شلوغند. آنقدر ذهن بيننده را درگير مى كنند كه كمتر ديده و شنيده مى شويد.

 

٢- کفش کتانی (ورزشی)

پاهای آدم اهمیت خیلی زیادی دارد. وقتی به عنوان يك مشاور املاك كار می کنيد، روزى چند كيلومتر بايد راه برويد. در طول يك روز شايد مجبور باشيد چندين بار كفشهايتان را به دليل فرهنگ كشورمان، بيرون در ورودى خانه درآوريد. بايد بدانيد كه كفشهاى راحت، لزومن نرم یا اسفنجی نیستند بلکه بحث حمایت از پاها و قوزک و مچ پا نیز مطرح است. در حقیقت، کفش هایی با کفی چوب پنبه ای در مقایسه با کفش های ورزشی موجود در بازار به میزان بیشتری از پاهای شما محافظت می کنند. علاوه بر آن، بر خلاف کفش های ورزشی که طی شش ماه فرسوده می شوند، کفی کفش های رسمی را می توان بارها تعویض نمود. كفش ورزشى فقط مناسب ورزش است و بس. در كارهاى رسمى بايد كفش رسمى پوشيد.

 

٣- صندل

اگر هفت گناه بزرگ برای مشاوران املاك مرد وجود داشته باشد، پوشیدن کفش هايى كه انگشتان پا معلوم باشد، اولین گناه است. اين موضوع در مورد خانمها صدق نمى كند. در واقع واژه ای برای بیان این موضوع نيست به جز اينكه انگشتان پاى آقايان نبايد ديده شود.

 

٤- نمایان شدن زیرپیراهنی شما از قسمت بالای يقه و پيدا بودن آن در زيرِ پيراهن

نمایان شدن لباس زیر شما از قسمت بالای پیراهن و یقه لباس شکل نامنظمی به ظاهر شما می دهد. در واقع با این کار زیرپیراهن خود را به مشتری خود نشان می دهید. این موضوع درست مثل این است که فاق شلوار شما آنقدر کوتاه باشد که لباس زیر شما از آن بیرون بزند. يك روش خوب ياد بگيريد: زير پيراهنى طوسى بر خلاف زيرپيراهنى سفيد، زير پيراهن به خصوص پيراهن سفيد ديده نمى شود.

 

٥- پوشیدن کفش های سیاه با هر نوع لباس

کفش های سیاه خسته کننده و ملالت آور هستند.

مایلید راز دیگری را بدانيد؟ کفش های سیاه در مقایسه با کفش های قهوه ای از انطباق پذیری کمتری برخوردارند. در این باره فکر کنید. پوشیدن کفش مشکی با شلوار مشکی یا نوک مدادی یا با هر رنگ شلوار دیگری جلوه مناسبی ندارد. کفش قهوه ای در مقایسه با کفش سیاه با هر رنگ جداگانه ای انطباق پذیر است. اين را بدانيد كه بحث زیادی در مورد کفش سیاه یا قهوه ای با بعضی از لباس ها مطرح است. به عقیده من بهتر است با احتیاط پیش بروید و در اين زمينه بيشتر تحقيق و مطالعه كنيد.

 

٦- لباس های مشکی

جز در مواقعی که در لباس یک گارسون هستید و یا قصد دارید به مراسم تشییع جنازه یکی از بستگان درگذشته خود بروید، لباس سیاه مناسب یک مشاور املاک یا هیچیک از افراد حرفه ای خارج از مجموعه صنایع تفریحی یا غذایی نیست. اما این افراد همچنان به پوشیدن لباس سیاه ادامه می دهند به ويژه در ايران با رسمهاى مذهبى و فرهنگ عزادارى براى تك تك درگذشتگان محله و منطقه ى زندگى. شايد مشاوران مشكى پوش به این داستان هالیوودی که افراد حرفه ای لباس سیاه می پوشند، اعتقاد دارند. به عوض پوشیدن لباس سیاه، از لباس هايى به رنگ آبی، ذغالی یا خاکستری استفاده کنید.

 

٧- کراوات قدرت

اگر كراوات مى زنيد بدانيد كه کراوات قدرت یادگار دیگری از دوران مایکل جکسون و ماجرای مک فارلین است که اغلب با رنگ قرمز یا دیگر رنگ هایی بود که خیلی برازنده نیست. بدتر از آن این که روانشناسی پشت این قضیه به اصطلاح کراوات بی ارزش تر از دورانی بود که از آن نشات می گرفت. حتی اگر این نوع کراوات نشانه سلطه و قدرت بود، اما دقیقن عکس پیامی است که می خواهید لباس شما آن را به خریداران و فروشندگان انتقال دهد. چه کسی خواهان یک مشاور املاک و مستغلات سلطه طلب است؟

براى يافتن بهترين مدل و رنگ كراوات رجوع كنيد به اپليكيشن pinterest و صفحه هاى مربوط به كراوات و كت و شلوار و يا به روش سنتى مجله هاى فيزيكى. فقط اين نكته را بدانيد عزيزان كه يكى از كاربردهاى اصلى كراوات، پوشاندن دكمه هاى پيراهن است و دارازاى آن نبايد قبل و بعد از كمربندتان باشد. مناسب ترين كراوات، كراواتى است كه جنس و برند عالى اى داشته باشد و پهناى آن نه كم و نه زياد باشد.

 

٨- کت و شلوارهایی که برازنده شما نیست

برازنده بودن لباس به اندازه ای مهم است که حتی یک دست لباس یا کت و شلوار ارزان قیمت بیشتر از یک شلوار گشاد گران قیمت برازنده شماست.

کت و شلوارهای ویژه ى میهمانی و کت و شلوارهای ویژه مجالس رقص با كت و شلوار كار متفاوتند.

شاید وسوسه شوید تا از لباس های ویژه میهمانی و یا مجالس رقص استفاده کنید. پوشیدن این نوع لباس ها برای محیط کار مناسب نمی باشد.

براى يك مشاور املاك و عمومن براى هر بازاياب و فروشنده اى بهترين رنگ كت و شلوار سرمه اى و طوسى و بهترين رنگ پيراهن سفيد و آبى آسمانى است.

 

٩- کراوات هایی که قد آن خیلی بالاتر یا پایین تر از کمربند است

یکی دیگر از هفت اشتباه مشاوران املاک استفاده از کراوات های بسیار بلند یا بسیار کوتاه است که از نظر مشتریان خیلی مناسب به نظر نمی رسد. قد کراوات باید کمی از قسمت بالای کمربند شما فاصله داشته باشد. اگر کراوات شما خیلی کوتاه باشد مانند کسی به نظر می رسید که در سال 1967 از اتاق کنترل ناسا بیرون آمده است. کراوات مناسب که نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه است همان کراواتی است که ظاهری حرفه ای و در عین حال خوش استیل و راحت به شما می دهد.

 

١٠- شلوار ورزشی

آیا واقعا لازم است تا در این مورد نیز صحبت کنیم؟ تصور بعضی از افراد این است که این دلیل که "یه راست از باشگاه اومدم اینجا" عذر موجهی است که تا حدودی جبران وضعیت ظاهری آنهاست اما واقعیت عکس این قضیه است. پوشیدن لباس ورزشی هنگام کار ظاهری نامنظم و مایوس کننده به شما می دهد. از شلوار ورزشی فقط برای ورزش استفاده کنید.

 

١١- بستن دکمه پایینی کت

بستن دکمه پایین کت یکی از قوانین عجیب مد است که در واقع کمی احمقانه به نظر می رسد. از این دست قوانین احمقانه در جامعه به وفور یافت می شود. این جریان از زمانی آغاز شد که پادشاه هنری هشتم که چاق بود به واسطه شکم خود نمی توانست تمام دکمه های کت خود را ببندد. این قانون برای لباس مردانه تا به امروز همچنان پابرجاست. اگر شما نیز کمی اضافه وزن دارید باز گذاشتن دکمه پایینی کت موجب می شود که راحت تر به جلو خم شوید.

به هنگامه ايستادن بايد دكمه كت هاى تك دكمه و دكمه بالايى كتهاى دو دكمه بسته باشند.

 

١٢- کفش های نوک دراز

بله بله قابل فهم است این کفش ها را هفته گذشته دیدید و خیلی هم به نظر زیبا بود. اما واقعیت این است که اين كشتى هاى به درد دريا مى خورند نه خشكى كه شما بر روى آن راه مى روديد.

 

١٣- کراوات های باریک

بله بله مى شود حدس زد  که شما مشاور املاک خیلی خوبی هستید. چیزی که نمی دانید این است که شهروندی متمول و فوق العاده محافظه کار قصد دارد ملك گران قيمتى را به واسطه ى شما معامله كند. با اين كراوات از نظر او شما شبیه به یک پانک (یکی از گروه های ژنده پوش خارجی) هستید و نه کسی که بتواند ملک او را به معامله برساند.

 

١٤- چین خوردگی شلوار روی کفش

گرچه چین خوردگی و افتادن شلوار روی کفش امری سنتی است اما موجب می شود تا کفش شما کاملا دیده نشود. پس از خیاط خود بخواهید تا قد شلوار شما را به اندازه ای تنظیم کند که به اصطلاح روی کفش شما نیفتد.

 

١٥- شلوار تنگ

يكى از مشاوران املاك زمان کودکی، پدرش که یکی از تفنگداران قدیمی نیروی دریایی بود و هیچوقت شلوارک نمی پوشید حتی هنگام خرد کردن هیزم در دمای بالای 90 درجه و وقتی از او دلیل این کار را پرسيدند، تنها پاسخی که داد این بود: مردان هیچگاه شلوارک و شلوار تنگ نمی پوشند. حال چرا پسرش كه يك مشاور املاك است منتظر فرصتى است تا در خارج شلوارك بپوشد و هر روز در سر كار شلوار تنگ به پا مى كند.

 

١٦- دمپایى

بله هوا بیرون خیلی گرم است اما این به این معنی نیست که همسر مشتری شما می خواهد پنچه های پای شما را ببیند. شايد باور كردنى نباشد كه هنوز در مناطقى برخى مشاوران با دمپايى در برابر مشترى حاضر مى شوند.

 

١٧- پیراهن های یقه باز

می خواهید در یک گروه موسیقى فعاليت كنيد یا به دنبال اين هستيد كه فردى حرفه ای به عنوان مشاور املاك باشيد که بتواند در جلب متقاضيان و ارايه ى پیشنهاد برای خرید منزل گران قیمت در یک منطقه، خوشايند باشد؟ پس پيراهن هاى يقه بازتان را زمانيكه به عنوان يك مشاور فعال هستيد، در كمد لباس هايتان پنهان كنيد.

 

١٨- نبستن بیش از دو دکمه پیراهن

قوانین پوشیدن پیراهن

هیچیک از دكمه ها باز نباشد

= بهتر است از کراوات استفاده کنید

یکی از دكمه ها باز باشد = کمی گرفته و نامناسب

دو دكمه باز باشد = کاملا درست است

سه دكمه باز باشد = فروشنده ى خودروی دست دوم

١٩- پیراهن های گشاد

خوشبختانه بسیاری از طراحان، این نوع لباس با سه دكمه را فراموش کرده اند اما خریدن پیراهن سایز بزرگ به دلیل اینکه راحت است و یا بیرون آوردن یک پیراهن قدیمی از کمد لباس، ظاهر شما را تبدیل به ظاهری نا مناسب می کند.

 

٢٠- جلیقه

اگرچه مجددن نیازی به تذکر این نکته نیست اما بد نیست کمی تجربه کنیم. نام سه شخص حرفه ای که جلیقه می پوشیدند را بنویسید. نیازی به فکر کردن نیست فقط کافی است نام سه تن جلیقه پوش حرفه ای که به ذهن شما متبادر می شود را بنویسید. بله درست است: گارسون، شعبده باز و تفنگدار را نوشتم.

 

٢١- کلاه

بر سر گذاشتن کلاه برای یک فرد حرفه ای در زمینه ى مشاوره ى املاک مناسب نیست. خود شما آیا حاضرید وکیلی را استخدام کنید که کلاه بر سر میگذارد؟ فکر نمی کنم این کار را بکنید. چرا باید شما را استخدام کنند؟ چرا بايد به شما اعتماد كنند؟ توى ذوق مى زند.

 

٢٢- تی شرت های طرح دار

ذهن مخاطب را درگير مى كند و اغلب بر روى آنها تصاوير و جملات نامربوط و يا طنزآميز و يا بى ادبانه نوشته مى شود. پس نپوشيد.

 

٢٣- کلاه شاپو كه در كشورهاى غربى به آن فدورا گفته مى شود

قبل از انقلاب بسيارى از مردان اين كلاه را بر سر مى گذاشتند. در مورد این نوع کلاه ها نیز موضوع به همین صورت است. با پوشیدن این نوع کلاه ها شبیه به پسر بچه ای 16 ساله می شوید. گانگسترهای سال 1929 شیکاگو با این نوع کلاه ها خیلی خوشتیپ به نظر می رسیدند. اما شما سعی دارید تا یک خانه را به فروش برسانید نه اینکه شخصی را با اسلحه تهدید کنید. سال 1957 هم نیست که جاسوس سازمان سیا باشید. سال ١٣٤٣ هم نيست كه در فيلم فارسى نقش آفرينى كنيد. تضمین می کنم هر کسی که به شما مراجعه می کند مادامی که با شما در تماس باشد از شما به عنوان "شخصی که کلاه بر سر داشت" یاد خواهد کرد که البته این مدت خیلی طولانی نخواهد بود.

دوره ى بنگاهى هاى كلاه شاپويى سالهاست گذشته است.

 

٢٤- کوله پشتی

در کوله پشتی خود چه چیزهایی دارید؟ لپ تاپ، ماگ، كيف پول، چند برگ روزنامه يا جامدادى و کتابچه ریاضی؟ دقیقن اینگونه به نظر می رسد که در کوله پشتی خود یک تبلت، یک تلفن و متر اندازه گیری دارید. چه چیزهای دیگری نیاز دارید تا نشان دهید؟

اين كيف مخصوص ورزشكاران و محصلين است.

 

٢٥- جوراب هاى سفید

می توانید جوراب های سفید را با شلوار خود به پا کنید اما آیا می توانید به این پرسش پاسخ دهید؟ آیا شما مايكل جكسون هستيد و مى خواهيد رقص پايتان بهتر ديده شود؟ اگر اینطور است، همچنان به کار خود ادامه دهید و به شما تبریک هم می گوییم. اما اگر اینگونه نیست، با کمال تاسف بايد گفت دوستان گرامى لطفن با كفش و شلوار تيره جوراب روشن نپوشيد. اصولن جوراب بايد همرنگ كفش باشد. اين را هم يادتان باشد كه نپوشيدن جوراب براى مشاوران املاك، گناهى نابخشودنى است.

 

٢٦- برنداشتن برچسب روی کت و یا کت و شلوارتان

تصور نمی کنم هیچ چیز تکان دهنده تر از دیدن شخصی در مترو باشد که برچسب لباس خود را هنوز  از روی آستین لباسش برنداشته است. دوستان آن برچسب براى راهنمايى فروشندگان لباس است كه كت مورد نظر را از قفسه بيرون بكشند. حالا هستند كسانى كه مى گويند چرا نخ آنها را شل مى دوزند؟! لطفن بلافاصله اين برچسبهاى پارچه اى را بكنيد.

 

٢٧- شلوار جين پاره

شلوار هاى جين پاره، كنارساحل درياى خزر، ممكن است زيبا به نظر برسند ولى به هنگام برخورد با متقاضيان ملكى ممكن است آنها را دچار ترس يا بى اعتماد نسبت به مشاورِ شلوار پاره بگرداند.

 

٢٨- ريش، ته ريش يا سه تيغ

اصلاح صورت براى مشاوران املاك بستگى به حالتى دارد كه شخص در آن حالت زيباست. اصلاح كامل صورت يا سه تيغ يا شش تيغ كردن آن معمولن به همه ى آقايان مى آيد ولى ممكن است افراد با ته ريش يا با ريش كامل و يا مدل هاى مختلف ريش زيباتر باشند. در اينصورت بايد حالت زيباتر را انتخاب كنند. آنچه بايد از آن پرهيز كرد، صورت اصلاح نكرده براى افرادى است كه ريش و ته ريش آنها را سياه يا زشت يا صورت نشسته نمايش مى دهد.

 

٢٩- مدل موى غير متعارف

سادگى، آراستگى و نظم بايد در مدل موى يك مشاور املاك رعايت شود. هر مدلى كه امروز مد مى شود، فردا روى سر خود اجرا نكنيد. اول اينكه بايد به شما بيايد، دوم اينكه فراگير و تكرارى مى شود، سوم اينكه بهتر است در اين موارد همرنگ جماعت نشويد.

 

٣٠- بوى بد دهان و بدن

مسواك، خميردندان، برس زبان و دهان شويه هميشه بايد مورد استفاده قرار گيرد و با رعايت تغذيه بايد بوى دهانتان را مطبوع نگه داريد.

هر روز حمام كنيد و پس از حمام از اسپرى هاى مخصوص بدن با بوى بسيار ملايم و به ويژه در ناحيه ى زير بغل استفاده نماييد. هميشه از ادكلن هاى اوريجينال و خوشبو با بوى ملايم استفاده كنيد و صورت، گردن، نواحى نبض و لباس خود را به آن آغشته كنيد.

همه ى اين نكات در مورد سيگارى ها بايد چند برابر رعايت شود و پس از هر بار مصرف سيگار بايد بلافاصله مسواك بزنند يا آدامس بجوند و از مايع هاى ضدعفونى كننده يا شستشوى دست و صورت  و پس از آن ادكلن استفاده نمايند.

 

 

در زیر چند نکته در خصوص خریداری لباس های زيبا به شما ارايه می شود:

رهنمودهایی برای مشاوران املاك

 

١- سایز (اندازه) كت خود را بدانید

هنگامی که تصمیم به خرید دارید دانستن اندازه و سایز خود بسیار مهم است. سایز کت شما تقریبن با قطر سینه شما به اضافه ٢سانتى متر بیشتر برای نفس کشیدن برابر است. اگر در این مورد شک دارید، می توانید به هر فروشگاه مراجعه و سایز خود را به رایگان اندازه گیری کنید. این موضوع در مورد شلوار نسبتن آسان است. کافی است تنها دور کمر خود را اندازه بگیرید. قد لباس نیز نسبتن آسان است. R به معنی عادی، S کوتاه و L نیز یعنی بلند. لباس با قد عادی همیشه بسیار مناسب است مگر اینکه قد شما کوتاه یا بلند باشد.

 

٢- سايز شلوار خود را بدانيد

اکنون که سایز کت و کمر خود را می دانید باید سایز شلوار خود را نیز بدانید تا شلواری را پیدا کنید که با کت شما هماهنگی داشته باشد. برای این کار باید از اختلاف سایز بین کت و شلوار اطلاع داشته باشید. برای مثال، اگر سایز کت شما 40R drop six باشد بدین معنی است که سایز کت شما 40 و سایز شلوار شما 6 اینچ کوچکتر یعنی 34 اینچ است.

 

٣- نحوه ى برش کت و شلوار توسط طراحان را بیاموزید

این کار ممکن است کمی زمان گیر باشد اما پیش از آنکه با اطمینان نسبت به خریداری کت اقدام کنید باید بدانید طراحان چگونه کت و شلوار را برش می دهند. برای مثال، بعضى کت و شلوارها کمی گشاد است، برخى ديگر کت و شلوارهای دقیقن اندازه است و کت و شلوارهای ایتالیایی ممکن است کمی تنگ باشد. این بدین معنی است که سايز کت شما در مدل های مختلف، متفاوت است.

 

٤- شکار موارد فروش

اکنون که می دانید چه نوع کت و شلوار و با چه سایزی برازنده شماست باید منتظر باشید فروشگاه های برندهاى گوناگون كه همگی به صورت دوره ای نسبت به فروش فوق العاده اقدام می کنند، حراج خود را آغاز كنند. در این فروشگاه ها می توانید یک کت پشمی با کیفیت را تقریبن با نصف قیمت و یا کمتر خریداری کنید.

 

٥- با یک خیاط خوب دوست شوید

یک خیاط خوب می تواند کتی را برای شما بدوزد که در ظاهر ارزشی معادل يك كت بسيار گران قيمت داشته باشد. با یک خیاط خوب آشنا شده و از او بپرسید محدودیت های وی برای تغییر کدامند. می توانید از او بخواهید تا تغییراتی را اعمال کند تا کت شما کاملا برازنده شما باشد.

 

٦- هر زمان که می توانید سفارش دوخت یک کت بدهید

کتی که به صورت سفارشی برای شما دوخته شده است، صرفنظر از قیمت بیشتر از کت های دوخت آماده برازنده شماست.

 

٧- لباسهايتان را هميشه به خشكشويى بدهيد

بخش مهمى از زيبايى لباس به تميزى و چروك نبودن آن است. به علاوه خشكشويى خوب مى تواند عمر لباس را بيشتر نمايد.

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی