ایران مسکن

ساختمان های ضد زلزله

ساختمان های ضد زلزله

پس از وقوع زمین لرزه های متعدد و  تخریب تعدادی زیادی از ساختمان ها در سراسر کره زمین انسان به این فکر فرو رفت که با بهره گیری از علم ساختمان هایی ضد زلزله ای بسازد که توان مقاومت در برابر مخرب ترین زلزله هارا داشته باشد. هر چند این امر تا بکنون امری تقریبا غیر ممکن بوده است اما میتوان با استفاده از روش های مهندسی و علمی تا حجم زیادی از خسارت های ناشی از آن را کم کرد .

ساختمان های ضد زلزله

فوم پلی استایرن

متریالی که برای یک سازنده خانه های مدولار در ژاپن اهمیت بالایی دارد این خانه های گنبدی پلی استایرنی به شکل قابل ملاحظه در مقابل زلزله مقاوم هستند و همچنین عایق حرارت و گرما نیز هستند و همچنین سرعت ساخت ان ها به شدت بالاست .از سال 2016 تقاضا برای این خانه های فوق سبک به شدت افزایش یافت که علت ان را هم میتوان در زلزله هفت ریشتری کوماموتو بود .
یک خانه گنبدی شکل با تیمی سه نفره در عرض یک هفته تکمیل میشود و با زیر بنای 36 متری و ارتفاع سقف 3 متری قیمتی در حدود هفتاد هزار دلار دارد .از ان جا که خانه های پلی استارینی دارای پوسیدگی یا زنگ زدگی نمیشوند و ریسک حجوم موریانه ها نیز در مورد ان صادق نیست عمر بسیار بالایی برای ان ها در نظر میگیرند .

 

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

 

منبع: