ایران مسکن

ترفند های ساده و کارساز برای شغل مشاوره املاک


مشاوره املاک همیشه از دید مردم یک شغل پردرآمد بوده است اما آیا همه ی مشاوران املاک در شغل خود به موفقیت مالی و اعتباری می رسند؟چگونه می شود مستقل از نوسانات بازار مسکن همچنان در این حرفه به موفقیت رسید؟
در این مطلب سعی داریم خلاصه ای از ترفند های کارساز مشاوران خوب املاک را توضیح دهیم.

اولین ترفند:صبر و حوصله!

اگر به دنبال شغلی با درآمد ثابت و بدون نوسان می گردید شغل مشاوره ی املاک برای شما مناسب نخواهد بود! در نظر داشته باشید که ممکن است برای مدتی درآمد قابل توجهی نداشته باشید ولی ناگهان با یک قرارداد فروش خوب پورسانت رویایی کسب کنید.در روابط خود با مالک و متقاضی نیز باید حوصله به خرج داد هر چند آن ها در کمال بی حوصلگی با شما رفتار کنند.رفتار اجتماعی صحیح و احترام آمیز و داشتن قدرت قانع کردن و طرف از هنرهای یک مشاور املاک است.

دومین ترفند: ارتقای سطح دانش

رشد روز افزون شهرنشینی نشان می دهد که شغل مشاوره املاک بعید است به این زودی ها به اشباع برسد ضمن این که اکثر کسانی که در این شغل وارد می شوند افراد بازنشسته و با مهارت پایین هستند .لذا اگر دانش خود را در زمینه ی مسائل حقوقی و مشاوره املاک بالا ببرید اعتماد مشتریان را بیشتر جلب خواهید کرد و میزان خطا در کار شما نیز پایین می آید.

 

سومین ترفند:تشخیص دادن فایل های خوب!

با دانش و تجربه بعد از مدتی باید تشخیص دهید که وقت و انرژی خود را روی چه فایلی بگذارید.کار کردن روی فایلی که امکان فروشش در زمان کوتاه نیست اتلاف وقت محسوب می شود.باید یاد بگیرید اولویت ها را در این شغل رعایت کنید.

چهارمین ترفند:صداقت و حسن نیت داشته باشید.

نگرش منفی مردم را به شغل مشاوره املاک تغییر دهید.خوش قول باشید و سر وقت تماس بگیرید و کارتان را انجام دهید.این امر شما را در بازار از بقیه جدا می سازد و موجب پیشرفتتان می شود.

پنجمین ترفند:بدانید کجا باید سکوت کنید!

سکوت کردن شاید کمی دردناک به نظر برسد ولی در شغل مشاوره املاک ضریب خطا را به طور قابل ملاحظه ی کاهش می دهد.اجازه بدهید طرف مقابل شروع کننده ی صحبت باشد.بگذارید اولین پیشنهاد قیمت را طرف مقابل به شما ارائه دهد.شاید قیمت پیشنهادی مالک به هر دلیلی از قیمت مد نظر شما کمتر باشد و اگر شما قبل از او پیشنهاد قیمت دهید تغییر نظر بدهد!

خدمات سایت ایران مسکن

مشاور حقوقی مسکن 

مشاور سرمایه گذاری

مشاور املاک

خرید ملک

اجاره ملک

ملک مسکونی

منبع: